Čím se zabýváme

KNIHOVNICTVÍ A LITERATURA V KULTURNÍM KONTEXTU 

Knihovny pomáhají lidem uspokojovat jejich informační potřeby a orientovat se v množství informací, jsou institucemi kulturního kontextu a paměti. 
Více informací

 

 

 

 

Knihovny i v dnešní době hrají důležitou roli v životech lidí. Pomáhají jim uspokojovat jejich informační potřeby a orientovat se v množství informací.

Kontaktní osoba: Martin Krčál


  

 

 

 

Informační věda je interdisciplinární obor propojující humanitní, sociální a informatická studia s fenoménem informace. Jeho ústředním tématem je interakce lidí s informacemi pomocí technologií.

Kontaktní osoba: Michal Lorenz

 

INFORMAČNÍ VĚDA

Fascinuje nás interakce lidí s informacemi pomocí technologií: podporujeme humanitní, sociální a informatická studia.
Více informací

 


 

INFORMAČNÍ GRAMOTNOST

Jak rozpoznat a definovat svou informační potřebu? Jak vyhledat a vyhodnotit informace?
Více informací

 

 

 

„Informační gramotnost zahrnuje znalost vlastních informačních potřeb, schopnost identifikovat, vyhledat, ohodnotit, uspořádat a efektivně vytvářet, používat a předávat informace, které se vztahují k určitému problému či tématu; je to základní předpoklad pro možnost aktivní účasti v informační společnosti a je součástí základního lidského práva na celoživotní vzdělávání“ (Pražská deklarace "Směrem k informačně gramotné společnosti", 2003)

Kontaktní osoba: Pavla Kovářová

 

 


 

 

 

 

Inovace nepřichází jen tak. Stojí za nimi empatie, kreativita a schopnost dotáhnout práci do konce. Ve výuce i v návrhu služeb proto používáme designové myšlení a projektový přístup.

Kontaktní osoba: Tomáš Štefek

 

DESIGN INFORMAČNÍCH SLUŽEB

Za inovacemi stojí empatie, kreativita a dotahování práce do konce: používáme designové myšlení a projektový přístup.
Více informací

 


 

INFORMAČNÍ A DATOVÝ MANAGEMENT

Pro efektivní a správné rozhodování v jakékoliv organizaci potřebujete umět uspořádat data a porozumět jim.
Více informací

 

 

 

 

Cílem KISK je vzdělávat a připravovat takové lidi, kteří zvyšují efektivitu rozhodování jakékoli organizace prostřednictvím kvalitní analýzy dat díky znalostem a dovednostem z oblastí ICT, data managementu a projektového managementu.

Kontaktní osoba: Martin Krčál

 

 


 

 

 

 

 

Hledáme přístupy a nástroje ve vzdělávání, které podporují svobodný rozvoj jednotlivce a umožňují mu pomocí technologií lépe přemýšlet, studovat, pracovat, či participovat na občanské společnosti. Na mušce máme virtuální učební prostředí, MOOC nebo digitální gramotnost a informační chování.

Kontaktní osoba: Michal Černý

 

TECHNOLOGIE VE VZDĚLÁVÁNÍ

Nástup ICT působí revoluci ve vzdělávání. Objevují se alternativní přístupy i prostor pro zájemce o vzdělávání mimo tradiční instituce. 
Více informací

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info