Distanční studium

Chcete, aby vaše pracovní kariéra a studium byly v souladu? Distanční studium na KISKu jsme navrhli tak, aby podporovalo vaší kariérní cestu a naopak - své znalosti z praxe můžete přinášet do studia a sdílet je s ostatními. Distanční studium na KISKu probíhá téměř výhradně v online prostředí a je založené na principech sebeřízeného vzdělávání.

Podat přihlášku Aktuálně k programu

Bez popisku

Co je distanční studium a jak u nás probíhá?

V distanční formě na KISKu nabízíme studium programu Design informačních služeb. Synchronní setkávání probíhají několikrát za semestr - typicky jednou za 14 dní v pátek od 9 do 12 hodin. V čase mezi jednotlivými setkáními vás studiem provází tutor či tutorka.

V rámci studia budeme zkoušet nejrůznější technologie, všichni studující například obdrží k zápůjčce headset pro virtuální realitu. K využití technologií ale vždy přistupujeme s ohledem na inkluzivní a individuální přístup vedoucí k zapojení všech studujících.

Často kladené otázky:

Mohu studovat i v jakémkoliv věku či při zaměstnání?

Studijní program jsme navrhovali především s ohledem na tzv. netradiční studenty - tedy ty, kteří se nacházejí ve stádiu kariérní tranzice, chtějí se vrátit k univerzitnímu vzdělávání ve vyšším věku, případně chtějí skloubit studium s náročnou kariérou či péčí o rodinu. S ohledem na ně volíme frekvenci setkávání, typy online aktivit i způsob zakončení programu.

Kolik za studium zaplatím?

Na studium v programu Design informačních služeb je zdarma. Stejně jako v jakémkoliv jiném programu se na studenty mohou při překročení standardní doby studia zvětšené o jeden rok vztahovat poplatky za studium

Bude možné absolvovat jen jednotlivé předměty nebo jejich bloky?

Absolvování jednotlivých kurzů v rámci celoživotního vzdělávání připravujeme a budeme nabízet od roku 2023. 

Přijímačky, zkoušky i státnice budou také online?

Program je plně online. Všechny zkoušky, týmové projekty i závěr studia lze absolvovat online. Osobní setkávání bude nepovinné a bude vyhrazeno především pro aktivity na podporu učící se komunity, seznamování se, případně pro osvojení si praktických dovedností. 

Mohu studovat ze zahraničí?

Ano. Studium je distanční, můžete studovat z jakéhokoliv místa. Součástí studia jsou však i synchronní výuková setkání, počítejte tedy s možným časovým posunem. Studenti ze Slovenska mají velmi podobné podmínky jako studenti z ČR - naplatí školné a navíc mohou odevzdávat písemné práce i ve slovenském jazyce. 

Chcete vědět víc?

Zaujal vás studijní program a rádi byste věděli víc? Připojte se na online setkání v únoru 2023, kde vás tým lektorů provede studiem i zodpoví vaše dotazy. Více informací k setkání i studiu naleznete pod tímto odkazem.

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info