Představujeme podzimní předměty designové profilace

Na podzim otevíráme kurzy, které vás provedou různými fázemi designového procesu a poskytnou společenský kontext i kritický nadhled. Potkáte se v nich s kolegy z KISKu i s řadou výzkumníků a designerů z praxe. 

12. 9. 2020


Zdroj: Unsplash (UXIndonesia)

Podzim v designové profilaci

Na podzim 2020 otevíráme v rámci magisterské profilace Design informačních služeb 6 kurzů:

Design v souvislostech

Kurz FF:ISK69 Design v souvislostech si nezapomeňte zapsat, pokud se připravujete na profilační diplom. Potkáte se v něm s Romanem Novotným a na designérskou praxi spolu s ním a jeho hosty budete nahlížet optikou složitějších společenských i ekologických témat.  

Service Design Workshop

Service Design Workshop (FF:ISKM48) vypisujeme tentokrát ve spolupráci s Pábením a Hnutím DUHA. na konkrétním zadání si během několika setkání pod vedením designérů z Pábení vyzkoušíte přístup zaměřený na lidi, profit i planetu. Předmět je vhodný pro magistry i pro bakaláře. 

Uživatelský výzkum

V předmětu FF:ISK65 Uživatelský výzkum se potkáte s Laďkou Zbiejczuk Suchou (KISK), Martinem Koptou (Tipsport, Asociace UX) nebo třeba s Jitkou Bartošovou (KISK, ex-Kiwi.com). Provedou vás základními metodami uživatelského výzkumu a vyzkoušíte si naplánování, realizaci, analýzu i předání konkrétního výzkumu (téma výzkumu představíme na první hodině). Kurz bude probíhat v úterý odpoledne a bude od začátku remote. 

Digitální marketing

Digitální marketing (FF:ISKM50) Markéty Bartoníčkové momentálně praská ve švech. Je to tím, že pod vedením Markéty studenti projdou postupně všemi zákoutími digitální komunikace od webových stránek až po PPC nebo email marketing. A komu by v předmětu chyběla možnost si vše pořádně pod mentorským vedením vyzkoušet (třeba i s reálným rozpočtem), tomu můžeme poradit, ať vyhlíží nové nabídky Terénních projektů na Jobboxu. Ještě během září tam přibudou zajímavé příležitosti si vše procvičit v praxi. 

Digitální hry

Zajímá-li vás herní design, zapište si FF:ISKM52 Digitální hry se Zdeňkem Záhorou. I v jeho předmětu se potkáte s lidmi z praxe a herní design poznáte teoreticky i prakticky. 

Commons, P2P a digitální identita

Poprvé otevíráme kurz ve spolupráci s datovou profilací. Kurz Jakuba Lance a Romana Novotného FF:ISKM72 Commons, P2P a digitální identita vám uznáme jak pro datový, tak pro designový certifikát. 

Kam dál? 

Chcete vědět, co se v poslední době dělo okolo designové profilace? Přečtěte si článek na Mediu. Dozvíte se v něm třeba i to, že právě hledáme posilu - pomocnou vědeckou sílu - studenta či studentku s orientací na designovou profilaci. 

Nevybrali jste si v nabídce? Mrkněte do nabídky EdTechu a datové profilace - mezioborovost se vám v designérské praxi bude vždycky hodit. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info