Studujte Design informačních služeb

V září 2022 jsme otevřeli plně distanční bakalářský online program, první svého druhu na Masarykově univerzitě. A co vám program může nabídnout? Během studia se naučíte navrhovat informační služby s ohledem na současné globální společenské a environmentální výzvy. Potkáte se současnými i budoucími leadery v oblasti informačních služeb a zkušenosti ze studia budete moci hned aplikovat v praxi v komerčních, neziskových i veřejných službách.

Informace pro uchazeče Popis programu a přihláška v IS

Jak bude vypadat vaše studium?

Bez popisku

Studium je založené na principech sebeřízeného vzdělávání. Přednášky, videa a materiály ke studiu jsou vám k dispozici neustále. Na průchod semestry nebudete sami: budeme vás podporovat při spolupráci s vašimi kolegy, každým kurzem vás budou provádět lektoři, samozřejmostí je online tutoringmentoring. Jednou za 14 dní v pátek se uvidíme přes platformu Teams.

Jsme první český program, který do výuky plně zapojuje imerzivní virtuální realitu. S pomocí zapůjčených brýlí pro virtuální realitu se budeme společně potkávat při smysluplných interakcích na nejrůznějších místech, aniž byste museli opustit dům či kancelář.

Potkávat se budeme moci ale i hybridně či osobně, především na společných akcích rámujících studium.

Informační schůzky

Zajímají vás možnosti studia a chcete se potkat online s lektory, mentory a dalšími lidmi kolem programu? Přijďte na jedno z online setkání, které pro vás plánujeme ještě před termínem uzávěrky přihlášek ke studiu. Sledujte aktuality na našich stránkách.

FAQ ke studiu:

Mohu studovat i v jakémkoliv věku či při zaměstnání?

Studijní program jsme navrhovali především s ohledem na tzv. netradiční studenty - tedy ty, kteří se nacházejí ve stádiu kariérní tranzice, chtějí se vrátit k univerzitnímu vzdělávání ve vyšším věku, případně chtějí skloubit studium s náročnou kariérou či péčí o rodinu. S ohledem na ně volíme frekvenci setkávání, typy online aktivit i způsob zakončení programu.

Na druhou stranu, jste-li čerstvou absolventkou či čerstvým absolventem střední školy, nemusíte mít obavy skrze nedostatek zkušeností z praxe. Jste či byli jste součástí dobrovolnického projektu či se věnujete projektům vedle studia? Určitě dané zmiňte v rámci vašeho portfolia coby podkladu v rámci přijímacího řízení.

Kolik za studium zaplatím?

Na studium v programu Design informačních služeb je zdarma. Stejně jako v jakémkoliv jiném programu se na studenty mohou při překročení standardní doby studia zvětšené o jeden rok vztahovat poplatky za studium.

V případě, že máte specifický dotaz k poplatkům za studium, doporučujeme kontaktovat studijní oddělení.

Bude možné absolvovat jen jednotlivé předměty nebo jejich bloky?

Absolvování jednotlivých kurzů v rámci celoživotního vzdělávání připravujeme a budeme nabízet od roku 2023.

Přijímačky, zkoušky i státnice budou také online?

Program je plně online. Všechny zkoušky, týmové projekty i závěr studia lze absolvovat online. Osobní setkávání bude nepovinné a bude vyhrazeno především pro aktivity na podporu učící se komunity, seznamování se, případně pro osvojení si praktických dovedností.

Mohu studovat ze zahraničí?

Ano. Studium je distanční, můžete studovat z jakéhokoliv místa. Součástí studia jsou však i synchronní výuková setkání, počítejte tedy s možným časovým posunem. Studenti ze Slovenska mají velmi podobné podmínky jako studenti z ČR - naplatí školné a navíc mohou odevzdávat písemné práce i ve slovenském jazyce.

Máte další otázky? Můžete si je připravit pro jedno ze zmíněných online setkání či nám napsat.

S kým se během studia potkáte?

Ladislava Zbiejczuk Suchá

Garantka studijního programu

Simona Kramosilová

Garantka kurzů a tutorka

Roman Hřebecký

Garant a lektor kurzů

Roman Novotný

Garant a lektor kurzů

Tereza Kosnarová Venerová

Garantka a lektorka kurzů

Matěj Káninský

Garant a lektor kurzů

Alžběta Šašinková

Metodička VR, lektorka kurzů

Radek Pavlíček

Garant a lektor kurzů

Romana Trusinová

Garantka a lektorka kurzů

Petr Kosnar

Garant a lektor kurzů

Robert Osman

Garant a lektor kurzů

Petra Petráková

Garantka a lektorka kurzů

Petr Pouchlý

Lektor kurzů, mentor

Petr Škyřík

Garant a lektor kurzů

Michaela Štetiarová

Garantka a lektorka kurzů

Čeněk Šašinka

VR researcher

Budeme se na vás těšit!

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info