Studujte Design informačních služeb

V září 2022 otevíráme plně distanční bakalářský online program. Během studia se naučíte navrhovat informační služby s ohledem na současné globální společenské a environmentální výzvy. Potkáte se současnými i budoucími leadery v oblasti informačních služeb a zkušenosti ze studia budete moci hned aplikovat v praxi v komerčních, neziskových i veřejných službách. 

Informace pro uchazeče Popis programu a přihláška v IS

Informační schůzky

Zajímají vás možnosti studia a chcete se potkat online s lektory, mentory a dalšími lidmi kolem programu? Přijďte na jedno z online setkání, které pro vás plánujeme ještě před termínem uzávěrky přihlášek ke studiu. Setkání proběhnou přes platformu Zoom ve dvou termínech:

Jak bude vypadat vaše studium? 

Studium je založené na principech sebeřízeného vzdělávání. Přednášky, videa a materiály ke studiu jsou vám k dispozici neustále. Na průchod semestry nebudete sami: budeme vás podporovat při spolupráci s vašimi kolegy, každým kurzem vás budou provádět lektoři, samozřejmostí je online tutoringmentoring. Jednou za 14 dní v pátek se uvidíme přes platformu Teams

Jsme první český program, který do výuky plně zapojuje imerzivní virtuální realitu. S pomocí zapůjčených brýlí pro virtuální realitu se budeme společně potkávat při smysluplných interakcích na nejrůznějších místech, aniž byste museli opustit dům či kancelář. 

Potkávat se budeme moci ale i hybridně či osobně, především na společných akcích rámujících studium.

Jak se přihlásit?

Přihlášky: 20. července – 20. srpna 2022
Předpokládaný počet přijatých uchazečů: 15

Podkladem pro přijímací řízení je motivační dopis a životopis. Ústní kolo přijímacích zkoušek bude probíhat online 1.–4. září 2022. 

Chci více informací

Často kladené otázky:

Mohu studovat i v jakémkoliv věku či při zaměstnání?

Studijní program jsme navrhovali především s ohledem na tzv. netradiční studenty - tedy ty, kteří se nacházejí ve stádiu kariérní tranzice, chtějí se vrátit k univerzitnímu vzdělávání ve vyšším věku, případně chtějí skloubit studium s náročnou kariérou či péčí o rodinu. S ohledem na ně volíme frekvenci setkávání, typy online aktivit i způsob zakončení programu.

Kolik za studium zaplatím?

Na studium v programu Design informačních služeb je zdarma. Stejně jako v jakémkoliv jiném programu se na studenty mohou při překročení standardní doby studia zvětšené o jeden rok vztahovat poplatky za studium

Bude možné absolvovat jen jednotlivé předměty nebo jejich bloky?

Absolvování jednotlivých kurzů v rámci celoživotního vzdělávání připravujeme a budeme nabízet od roku 2023. 

Přijímačky, zkoušky i státnice budou také online?

Program je plně online. Všechny zkoušky, týmové projekty i závěr studia lze absolvovat online. Osobní setkávání bude nepovinné a bude vyhrazeno především pro aktivity na podporu učící se komunity, seznamování se, případně pro osvojení si praktických dovedností. 

Mohu studovat ze zahraničí?

Ano. Studium je distanční, můžete studovat z jakéhokoliv místa. Součástí studia jsou však i synchronní výuková setkání, počítejte tedy s možným časovým posunem. Studenti ze Slovenska mají velmi podobné podmínky jako studenti z ČR - naplatí školné a navíc mohou odevzdávat písemné práce i ve slovenském jazyce. 

S kým se během studia potkáte?

Ladislava Zbiejczuk Suchá

Garantka studijního programu

Simona Kramosilová

Garantka kurzů a tutorka

Roman Hřebecký

Garant a lektor kurzů

Roman Novotný

Garant a lektor kurzů

Tereza Kosnarová Venerová

Garantka a lektorka kurzů

Matěj Káninský

Garant a lektor kurzů

Alžběta Šašinková

Metodička VR, lektorka kurzů

Radek Pavlíček

Garant a lektor kurzů

Petr Pouchlý

Lektor kurzů, mentor

Petr Škyřík

Garant a lektor kurzů

Michaela Štetiarová

Garantka a lektorka kurzů

Čeněk Šašinka

VR researcher

Hana Tulinská

Mentorka tutorů a lektorů

Romana Trusinová

Garantka a lektorka kurzů

Petr Kosnar

Garant a lektor kurzů

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info