Digitální wellbeing: jak žít v online a přitom neztratit rovnováhu

Registrovat se

Chci zpět

Informační balíček kurzu

Registrace do kurzu:
od 12.1. do 31. 1. 2023

Zápis do kurzu:
7. 2. do 20. 2. 2024

Cena kurzu:
1500,-

Splatnost kurzu:
do 22. 2. 2024

Začátek kurzu:
5. 3. 2024

Kapacita kurzu:
30 uchazečů

Rozsah kurzu:
Max. 25 hodin studia

Forma realizace:
On-line + Off-line

O čem kurz bude?

Kurz digitálního wellbeingu nabízí přístup k udržitelnému a vyváženému využívání online služeb, mobilních aplikací a technologií. Tento kurz vychází z aktuální potřeby efektivního nastavení digitálního ekosystému s cílem minimalizovat stres a snížit zátěž spojenou s moderní technologií. Kurz se zaměřuje na rozvoj dovedností, které vám umožní nejen uniknout pasti nekontrolované technologie, ale také ji využívat smysluplně a s rozvahou. Chceme vás naučit, jak si stanovit individuální cíle a pracovat na nich tak, abyste dosáhli digitálního wellbeingu. To vše s důrazem na individuální práci a personalizovaný přístup k vašim potřebám.

Komu je kurz určen?

Kurz je určen pro knihovníky, učitele i širokou veřejnost.

Zaměřuje se na získání, rozvoj a reflexi znalostí, dovedností, postojů a nástrojů směřující ke schopnosti člověka dosahovat digitální rovnováhy. Důraz je kladen jak na obecné zásady digitálního wellbeingu, tak na schopnost frekventanta aplikovat je ve vlastní praxi.

Harmonogram a obsah kurzu

Kurz vám zabere maximálně 25 hodin aktivního učení, zkoušení a sdílení. Kurz probíhá kombinovanou formou, v níž v průběhu 6 týdnů se střídají prezenční a online výukové aktivity.

Harmonogram kurzu

• 6. 3. | Úvodní online setkání

• 13. 4. | Prezenční workshop v Brně

V sobotu 13. 4. proběhne prezenční workshop na Filozofické fakultě v Brně. Začneme v 9.00 a končit budeme kolem 17.00.

• 15. 5. | Závěrečné online setkání

Co se v průběhu kurzu naučíte?

Kurz se zaměřuje na získání, rozvoj a reflexi znalostí, dovedností, postojů a nástrojů směřující ke schopnosti člověka dosahovat digitální rovnováhy. Důraz je kladen jak na obecné zásady digitálního wellbeingu, tak na schopnost frekventanta aplikovat je ve vlastní praxi.
      Kurz kombinuje úvodní online setkání, intenzivní sobotní workshop, individualizované úkoly přizpůsobené vašim potřebám, e-learning a závěrečnou online reflexi. Věříme, že tímto způsobem poskytujeme komplexní a efektivní prostředí pro dosažení optimální digitální rovnováhy.

Podmínky úspěšného ukončení kurzu

Abyste kurz úspěšně absolvovali, budeme od vás očekávat:

• Aktivní účast na prezenčním setkání
    • Účast na alespoň jednom online setkání
    • Dodání výstupů

Kurzem vás provedou zkušení lektoři

Bez popisku

RNDr. Michal Černý, Ph.D.

Michal působí více než deset let na Katedře informačních studií a knihovnictví na FF MU. Odborně se věnuje vztahu technologické transformace společnosti a vzdělávání a na to navázaným tématům – filosofii informace, digitálním kompetencím nebo informační gramotnosti. Je autorem více než dvaceti odborných knih, učebnic pro učitele i studenty.

Bc. Daniela Ryšavá

Daniela je studentka KISKu, kde se zajímá o oblast technologií ve vzdělávání. Je skautka, má ráda hudbu, přírodu, pohyb. Svým přičiněním v rámci kurzu se snaží podporovat ostatní při hledání cest k dosažení rovnováhy v dnešní uspěchaném onlife světě.

Předchozí Následující

Máte na lektory nějakou otázku?

Rádi zodpoví vaše dotazy k obsahu kurzu. Vítají i vaše náměty, postřehy nebo nabídky, které pomohou kurz ještě vylepšit.

Napsat e-mail

Přijímací řízení krok za krokem

Odevzdejte přihlášku

Pokud vás kurz zaujme, začnete tím, že vyplníte elektronickou přihlášku. Nezapomeňte také přiložit podklady, o které žádáme.

E-přihláška

Počkejte na výsledek

Jakmile skončí období podávání e-přihlášek, projdeme si pečlivě všechny uchazeče a vyhodnotíme je. Poté od nás obdržíte e-mail o výsledku.

Pozor na zápis

Pozor, podat e-přihlášku nestačí! S rozhodnutím o přijetí do kurzu se vám přímo v e-přihlášce objeví tlačítko pro zápis do kurzu. Je důležité, abyste se do kurzu ve stanovené lhůtě zapsali.

Proveďte platbu

Pokud jste si vybrali placený kurz a již víte, že jste přijati, pošleme vám pokyny k uhrazení ceny kurzu se 14 denní splatností.

Proveďte ztotožnění

Pokud ho prozatím nemáte, získáte přístup do informačního systému MU. Budete požádáni, abyste se ztotožnili některou z dostupných metod.

Užívejte si kurz

Nyní si přebírá štafetu vyučující, který s vámi začne komunikovat pomocí e-mailu. Výuka proběhne podle deklarovaného harmonogramu.

Předchozí Následující

Na tohle se nás často ptáte

Jsem ze Slovenska, můžu se kurzu účastnit?

Není to žádný problém. Budeme se na vás těšit! I jako uchazeč ze Slovenska se dokážete vzdáleně ztotožnit, kontaktujte prosím studijní oddělení.

Když je kapacita naplněna, mám šanci se ho zúčastnit?

Pokud budeme evidovat nadstandardní zájem o kurz, zvážíme navýšení kapacity.

Máte jinou otázku k průběhu přijímacího řízení? Něco se nepovedlo? Nedaří se vám ztotožnit? Řešíte problém s platbou? Neváhejte oslovit naše studijní oddělení, které vám rádo pomůže.

Napsat e-mail