Jak pracovat s mladými v knihovnách za využití metody HCD (Human Centred Design)

  • 11. prosince 2019
    10:00 – 15:00
  • Místo konání: Kulturní centrum Vozovna (Pobočka Městské knihovny v Praze)
    Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, 130 00 Praha 3-Žižkov (mapa)

Jednodenní workshop

Lektorky:
Mgr. Petra Kutálková, PhD.
Mgr. Barbora Pšenicová

Co mladé lidi zajímá a trápí? Jak chtějí vyplňovat svůj volný čas? Co jim můžete nabídnout právě vy? Jak snadno a rychle otestovat, jestli ve vaší knihovně služby pro teenagery opravdu fungují? K zodpovězení těchto otázek vám může pomoci série metod HCD v rámci filozofie design thinking, díky které je možné velmi dobře zmapovat potřeby mladých čtenářů a čtenářek, tak, aby jim vaše knihovna poskytovala služby více na míru.

Lektroky Barbora Pšenicová a Petra Kutálková spolupracovaly dva roky s nízkoprahovým centrem Proxima Sociale. Jedním z výstupů této spolupráce byl i výzkum publikovaný v e-booku “Problémy mladých lidí jinýma očima”, který si můžete zdarma stáhnout.

Na workshopu se dozvíte nejen, co samy lektorky o mladých lidech zjistily a jak s nimi pracovaly, ale také, jak podobný výzkum můžete uskutečnit i vy ve vaší knihovně. První část bude praktická a nabídne Vám přímou zkušenost s metodami HCD ušitými přímo na míru vám. Seznámí vás také ale s tím, na co si dát pozor a kde pro ně bylo rozhodování složité. V druhé části dne vám nabídneme unikátní možnost, ukázku skupiny přímo s mladými lidmi, tak, jak byly vedeny během jejich práce s Proximou Sociale. V závěru se budete moci mladých lidí, a to i z poradní skupiny lektorek, zeptat na otázky, které vás samotné zajímají. 

Kapacity kurzu byla bohužel naplněna. Pokud ale máte zájem, ozvěte se nám na email: buchtova.b@mail.muni.cz a my si vás napíšeme mezi náhradníky.

V současné chvíli se ale můžete hlásit na kurz: Jak dostat skupinu 13+ do knihoven a jak s nimi (spolu)pracovat (8. a 9.1. v Brně)

Akce se děje ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info