Exkurze do knihoven

2020: Směr Německo!

Pověstná německá preciznost! Týká se i knihoven? Hledat odpověď letos zamíříme do měst Řezno a Norimberk. Vedle knihoven bude jako vždy do programu zařazena minimálně jedna jiná paměťová instituce. Na cestu se s vámi vydají i někteří vyučující a odborníci z praxe. Oblíbená akce jarního semestru je za dveřmi. Registrujte si předmět Exkurze do knihoven!

Aktuální info k exkurzi

Cíl exkurze v roce 2020: Německo (Řezno, Norimberk)
Termín exkurze: 6. až 8. dubna 2020

Kapacita kurzu: 45 studentů (kapacita autobusu - bude zřejmě mírně navýšeno)
V případě velkého zájmu si předmět neodepisujte - výběr účastníků exkurze probíhá ze všech zaregistrovaných studentů. Přednost dostávají "prvoúčastníci" exkurze. V rámci výběru se vybírají i náhradníci.

Finanční spoluúčast: do 3000 Kč (příspěvek na ubytování a dopravu)
V ceně není zahrnuto jídlo, které si každý účastník zajistí individuálně.

FAQ

Nejčastější otázky
k organizaci exkurze...

Jak jste vybírali, kdo pojede na exkurzi?

Předchozí roky bylo pro studenty nižších ročníků téměř nemožné se na exkurze dostat kvůli časové soutěži a registračním vlnám. I proto jsme letos chtěli dát přednost především těm, kteří se exkurze ještě nikdy předtím nezúčastnili. Nastavili jsme podmínky výběru, které od teď budeme držet každý rok tak, aby byl výběr spravedlivý. Přednost měli v první řadě prvoúčastníci bakalářského studia, následně prvoúčastníci magistři, a poté studenti obou stupňů studia, kteří jsou u konce studia (tj. už nemusí mít možnost znovu vyjet) a na exkurzi byli maximálně dvakrát. Zbytek autobusu jsme obsadili podle časové značky registrace.

Byl/a jsem vybrán/a na exkurzi! Co mám dělat teď?

Zažádej si o souhlas se zápisem předmětu - bude Ti schválen. Poté je třeba se zastavit na KISKu u sekretářky Alice Lukavské a do 8. března tam uložit příspěvek na exkurzi (3000 Kč). Podle reálné ceny dopravy a ubytování Ti pak po exkurzi vrátíme přeplatek.Chceme také žádat o stipendium na exkurzi od fakulty, ale zatím netušíme, jak to dopadne.

Napsali jste mi, že jsem náhradník. Co to pro mě znamená?

Každý rok se na mnoho náhradníků dostane - takže nezoufej! Pokud budeš souhlasit s náhradnictvím, je třeba do 8. března 2020 složit u sekretářky KISKu zálohu na příspěvek na exkurzi (1000 Kč). Tím dáš najevo, že náhradnictví myslíš vážně a že budeš připraven/a vyjet. Pokud nakonec pojedeš, předmět se Ti zpětně zapíše. Pokud pro Tebe místo nakonec nebude, hned po exkurzi Ti vrátíme zálohu zpět.

Povinností náhradníka je být připraven do soboty 4. 4. 2020, 23:59, do kdy se Ti může ozvat kdokoliv z organizačního týmu, že pro Tebe máme místo a že jedeš. Na základě divokých zkušeností z loňských let a náročného hledání náhradníků o půlnoci před odjezdem se letos chceme ujistit, že to všichni s exkurzí myslíme vážně: pokud jako náhradník nebudeš připraven, může ti záloha propadnout. Když se ozveme až během neděle před odjezdem a tobě se nebude chtít jet, můžeš už nás samozřejmě bez okolků poslat do háje.

Co když si účast na exkurzi rozmyslím?

Několik náhradníků máme v záloze, změnu plánů proto konzultuj co nejrychleji s námi. Pokud zrušíš účast na exkurzi dříve než dva pracovní dny před dnem zahájení exkurze (tj. do středy 1. 4. 2020 do 12:00), nějak se s tím společně ještě popereme. Pokud si účast rozmyslíš po tomto datu, nemůžeme zaručit, že se povede najít náhradníka a finanční příspěvek na exkurzi Ti může propadnout (Tvoje místo v autobuse i ubytování totiž musíme zaplatit, i když na exkurzi nebudeš).

Pár dní před odjezdem mě skolila hrozivá nemoc. Co teď?

To se může stát. V takovém případě je však třeba doložit potvrzení a omluvenku od lékaře a tradičním postupem ji doručit a nechat ověřit na studijním oddělení. Taky nám (pokud je to fyzicky možné) dej vědět, že se to stalo.

Jak to bude letos s podmínkami ukončení předmětu Exkurze do knihoven?

Všechno včas oznámíme a vyvěsíme v interaktivní osnově na záložce Úkoly a ukončení.

Rád/a bych si vybral/a, s kým budu bydlet na pokoji. Bude to možné?

Ano, o možnosti a způsobu výběru Ti dáme vědět, jak to jen bude možné.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info