Otevíráme nový program Design informačních služeb

Získali jsme novou akreditaci a otevíráme tak bakalářský studijní program Design informačních služeb. Program je profesně zaměřený a jedná se o první studijní program na Masarykově univerzitě, který distanční online formu. Pro první studenty bude otevřen už od září 2022.

29. 6. 2022

Během tříletého studia se budeme věnovat oblastem designového myšlení, uživatelského výzkumu, návrhu informačních služeb, řízení a služeb a strategického designu. Důraz klademe na propojení návrhu informačních služeb a technologií s poznatky z oblastí psychologie, sociologie a dalších společenskovědních oblastí. Klademe důraz na kritický přístup, etiku a odpovědnost - využíváme znalosti z oblasti interakčního designu, inkluzivního designu a designu tranzice.

S odborníky na design informačních služeb se potkáte online i ve virtuální realitě

Garantkou studia je Laďka Zbiejczuk Suchá a na přípravě programu se spolu s ní podílela řada expertů z univerzity i praxe - mezi jinými například Tereza Kosnarová Venerová, Roman Hřebecký, Hana Tulinská, Roman Novotný, Alžběta Šašinková, Petr Kosnar, Petr Pouchlý, Michaela Štetiarová, Petr Škyřík, Radek Pavlíček nebo Matěj Káninský.

Díky studiu získáte přístup k originálním podcastům, výukovým materiálům a také do online výukového prostředí. Specialitou prvních ročníků bude bezprostřední zapojení virtuální reality do výuky - všichni studující dostanou k dispozici brýle pro virtuální realitu a část výuky proběhne práce v rozličných virtuálních prostředích.

Přihlásit se můžete už v létě, začínáme v září

Přijímací řízení do programu bude otevřené mimořádně v létě - od 20. července do 20. srpna 2022. Ústní zkoušky proběhnou 3. a 4. září 2022. Více informací najdete přímo na stránkách programu.