Mikrokurzy

9. 3. 2021 Hana Tulinská

Jednou z priorit učitelů zapojených do výzkumu bylo, aby se studenti dál samostatně učili a rozvíjeli i poté, co dokončí střední školu. Také proto jsme vytvořili několik online mikrokurzů, které žáci mohou studovat samostatně.

Dalším důvodem bylo vědomí toho, že ne všechny školy mohou informační vzdělávání integrovat do kurikula, ať už z jakéhokoliv důvodu – nedostatek zařízení pro všechny studenty, špatné připojení k internetu ve škole, zamítavý postoj vedení školy či zkrátka předimenzované kurikulum. V takové situaci je možné doporučit žákům studium na dobrovolné bázi nebo, ve volitelném předmětu nebo v rámci středoškolské odborné činnosti.

Mikrokurzy jsou vytvořeny na platformě Oped edX. Tedy na stejné platformě jako edX, na které mohou později najít tisíce kurzů univerzit a institucí z celého světa. Věříme, že naše kurzy mohou být dobrý start, alespoň jsme se o to snažili.