Kvízy

9. 3. 2021 Hana Tulinská

Mnohá témata jsou opatřena kvízy. Otázky reagují na dané téma. Některé jsou ověřovací, jiné vyžadují vyhledávání na Google, další jsou více reflektivní. Otázek bývá 3-6 na téma. Žák vybírá typicky ze tří nabízených odpovědí. Specifikum našich kvízů tvoří zpětná vazba. Ať žák odpoví jakkoliv, zobrazí se mu zpětná vazba, která vysvětluje vhodnost či nevhodnost výběru. Texty mají odlehčenou formu pro snazší zvládnutí emocí při přijímání zpětné vazby a snad i pro podporu pochopení toho, že chyba je součástí učení. Z toho důvodu nedoporučujeme kvízy známkovat. V některých případech se v kvízech objevují také doporučení na další zdroje.

Pro kvízy jsme vytvořili aplikaci https://onlifeapp.now.sh/. Je potřeba se zaregistrovat podle kroků, které aplikace předkládá. V aplikaci je možné vytvořit třídu, pozvat žáky a sledovat odpovědi.

Kvíz se hodí jak pro domácí práci, tak do výuky. Podmínkou je připojení k internetu, kvízy nefungují offline.