Aktivity do hodin

9. 3. 2021

Aktivity do hodin jsou určeny pro skupinovou práci. Aktivity do hodin nemají formalizovanou strukturu a to nejméně ze tří důvodů. Za prvé jsme si ověřili, že učitelé chtějí vytvářet aktivity nesousí otisk jejich osobnosti a respektující jejich vnímání dané třídy. Nabízíme tedy často náčrt aktivity, ukazujeme směr, ale ponecháváme svobodu pro uchopení a dokončení učitelem. Za druhé je vzhledem k tématu vhodné aktivity často aktualizovat podle nových zdrojů informací. Za třetí je zřejmé, že je aktivity potřeba přizpůsobit na míru typu střední školy, předmětu, ve kterém se téma probírá (což se u škol liší), a výukové situaci (výuka ve třídě, distanční výuka, bloková výuka).