Rozvíjejte informační gramotnost na středních školách

ONLIFE je otevřený vzdělávací program pro podporu výuku informační gramotnosti na SŠ napříč předměty. Vybírejte z více než 75 témat, různorodých vzdělávacích materiálů, a přizpůsobte si je své výuce.

Prozkoumat témata

Podporujte své studenty
ve schopnosti systematicky 
a efektivně pracovat
s informacemi

12 modulů informační gramotnosti

Přes 75 užitečných témat napříč SŠ předměty. Zařaďte je jednoduše mezi vaše učivo. Od vyhledávání informací přes jejich hodnocení a zpracování až po témata mediální gramotnosti, informační bezpečnosti nebo základů zkoumání.

VŠECHNA TÉMATA

Editovatelné materiály

Všechny zdroje a materiály jsou zdarma (pod licencí Creative Commons , stačí uvést autory). Upravujte, kopírujte a přizpůsobujte si je svým potřebám a výukovým cílům.

Rozmanité otevřené vzdělávací zdroje

U každého tématu najdete texty, videa, předpřipravené prezentace, kvízy ​ se zpětnou vazbou, ale také pracovní listy, aktivity do hodiny nebo podcasty či chatbota. Vyberte si, co se vám bude právě hodit.

PROHLÉDNOUT TYPY MATERIÁLŮ

Do hodiny i na doma

Témata a materiály jsou plně dostupné online. Můžete si je rovnou otevřít, ale také stáhnout, upravit i vytisknout. Využijete je v hodinách ve škole, při distanční výuce i jako doplnění probírané látky.

 

Bez popisku

Veďte studenty
k samostudiu
informační gramotnosti

Nabídněte svým studentům mikrokurzy ONLIFE, které jim pomůžou lépe zvládat učení a provedou je aktuálními tématy, ve kterých mizí hranice mezi online a offline prostorem.

DOPORUČIT MIKROKURZY

Dejte nám vědět,
co si o ONLIFE myslíte

Budeme vděční za spolupráci, zpětnou vazbu i další sdílení programu. Neděláme ho sami pro sebe. Rádi poradíme, kde začít, vyslechneme si připomínky, jak program zlepšit, nebo navážeme spolupráci s vaší školou/třídou.

edtech@kisk.cz

O projektu ONLIFE

Vzdělávací program informační gramotnosti pro střední školy tvoří odborníci z MUNI, kteří se tématem rozvoje informační gramotnosti mnoho let zabývají – empiricky i aplikačně – RNDr. Michal ČernýMgr. Hana Tulinská.

Do procesu tvorby a výzkumu byli zapojeni studenti KISK a učitelé a studenti z Brněnských středních škol. Program podpořila Technologická agentura České republiky. Na vizuální stránce se podílí NEON studioTereza Bierská.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info