Úkol
Celé téma se točilo okolo myšlenkových map, takže i praktické vyzkoušení si bude z nich. Zkuste vytvořit dvě myšlenkové mapy:
- Myšlenková mapa jako výpisek z četby – přečtěte si odborný článek / knihu / skripta a vytvořte z nich myšlenkovou mapu, která bude téma reflektovat a popisovat. Zvolte si jinou, specifickou barvu (napište pak kterou), kterou děláte větve a poznámky, které jdou za rámec původního textu, tedy ukazují, jak o tématu dále přemýšlíte nebo ho propojujete s dalšími zdroji.
- Myšlenková mapa jako hledání tématu – zkuste si vytvořit myšlenkovou mapu, kterou si budete definovat téma své diplomové či seminární práce.
Jednu z map (sami si zvolte, kterou) vytvořte na počítači či tabletu v nějaké aplikaci (iMindmap, MindJet, MindMaster nebo i bezplatné Coggle, FreeMind či XMind), druhou nakreslete rukou. Mapy doplňte komentářem, kterým první a druhou mapu od sebe rozlišíte (např.: „Téma mé seminární práce jsou kvantové přechody v hyperjemné struktuře vybraných plynů“ a četl jsem knihu „Já a Ty od Martina Bubera“).
Zkuste kratičce napsat, která mapa se vám dělala lépe a proč.
Dokument s vypracovaným úkolem vložte do odevzdávárny. Podle pravidel kurzu bude odevzdaný soubor ve formátu PDF či DOCX
Kvíz
Abyste si ověřili, zda jste četli pečlivě, máme pro vás nachystaný krátký kvíz. Musíte jím projít, ale nemáme stanovený minimální počet bodů. Je to spíše motivace pro vás. Otázky z něj se ale mohou objevit v závěrečné písemce.