Lidé

RNDr. Michal Černý

Autor obsahu i vzhledu kurzu, odborník na to, jak se učíme a k čemu v této činnosti potřebujeme kreativitu. Spojuje kreativní techniky, učení a technologie do jednoho celku. Je autorem více než dvaceti knih a stovek článků, především s tématikou vzdělávání, technologií, historie a filosofie. Spolupracuje s Pedagogických institutem při MŠMT, s Českou školní inspekcí nebo působí jako konzultant na MPSV. Přednáší v Česku i v zahraničí. V současné době se soustředí výzkumně na studium učebního chování a informační gramotnost nejen u středoškoláků. Působí na Kabinetu informačních studií a knihovnictví jako garant magisterské studijní profilace technologie ve vzdělávání a na Katedře sociální pedagogiky.

WebTwitter, cernymichal@mail.muni.cz

Bc. Natálie Velecká

Studentka oboru Informační studia a knihovnictví, která se stala Kurzu digitálních kompetencí cvičící. Směrem do oboru pedagogiky pomalu se vkrádající, v rámci studia Pedagogické minimum dodělávající. Skrze studijní pobyt v Estonsku na Tallinn University studující a nyní ze stejného důvodu již téměř jednou nohou v Budapešti stojící. Dříve brigádně jako průvodkyně v podzemních chodbách v Týně nad Vltavou pracující, dnes již jen na tu dobu vzpomínající. Zároveň turistiku milující a tedy velmi často někde cestující a tedy na e-maily se zpožděním odpovídající.

448865@mail.muni.cz

Bc. Barbora Fukárková

Jsem cvičící tohoto kurzu a zároveň studentka magisterského oboru Informační studia a knihovnictví. Vzdělávání se částečně věnuji také jako členka Kyberbezpečnostního týmu Masarykovy univerzity, kde usilujeme o navýšení povědomí uživatelů sítě MUNI o hrozbách v zákoutí internetů. Možná mě někteří z vás budou znát také jako pomocnou vědeckou sílu KISKu nebo asistentku v předmětu Blok expertů. Ráda se mimo vzdělávání pracovně věnuji PR. Ve volném čase tu a tam fotografuji, pracuji v keramické dílně a hraji hry (počítačové i deskové).

LinkedIn, fukarkova@ics.muni.cz