Zkuste to

Úkol

Na Google Books (nebo v knihovně) se podívejte na knihu Jak se úspěšně učit. V bezplatném náhledu je kniha cca do strany 76 (ale některé stránky jsou vynechané, takže text není tak dlouhý). Vašim úkolem bude:

  • V prvním kroku si přečtete text co nejrychleji – snažte se postupovat rychločtením. Čas, který na přečtení potřebujte si zapište a vložte do úkolu.
  • V druhém kroku použijte pro čtení metodu PQRST nebo SQ3R – každou fázi v úkolu přitom popište. Napište také, kolik vám takové čtení zabralo času.
  • V třetím kroku si vyberte T-graf nebo Diamant a zpracujte ho na vybranou část textu. Nezapomeňte přitom uvést to, kterou část textu zpracováváte.  Pokud vás už daná část knihy nebaví, můžete úkol zpracovat také na ukázku knihy Jak se učíme.

Dokument s vypracovaným úkolem vložte do odevzdávárny. Podle pravidel kurzu bude odevzdaný soubor ve formátu PDF či DOCX.

Odevzdat úkol

Kvíz

Abyste si ověřili, zda jste četli pečlivě, máme pro vás nachystaný krátký kvíz. Musíte jím projít, ale nemáme stanovený minimální počet bodů. Je to spíše motivace pro vás. Otázky z něj se ale mohou objevit v závěrečné písemce.

Otestovat se