Autor kurzu

RNDr. Michal Černý

Autor obsahu i vzhledu kurzu se věnuje tématu digitálních kompetencí již více než sedm let, výsledkem jeho úvah na toto téma je mimo jiné kniha Digitální kompetence v transdisciplinárním nahlédnutí: Mezi filosofií, sociologií, pedagogikou a informační vědou. Mimo digitálních kompetencí na KISKu přednáší témata z technologií ve vzdělávání, učící se společnosti nebo filosofie. Na studiu a výzkumu digitálních kompetencí spolupracuje s ČŠI, MPSV nebo odborným panelem MŠMT. Na témata z jednotlivých okruhů napsal velké množství článků a knih, digitální kompetence také reflektuje ve svých konferenčních vystoupeních u nás i v zahraničí. Jsou jedním z jeho hlavních výzkumných témat. Působí na Kabinetu informačních studií a knihovnictví jako garant magisterské studijní profilace technologie ve vzdělávání a na Katedře sociální pedagogiky.

WebTwitter, cernymichal@mail.muni.cz

Bc. Natálie Velecká

Studentka oboru Informační studia a knihovnictví, která se stala Kurzu digitálních kompetencí cvičící. Směrem do oboru pedagogiky pomalu se vkrádající, v rámci studia Pedagogické minimum dodělávající. Skrze studijní pobyt v Estonsku na Tallinn University studující a nyní ze stejného důvodu již téměř jednou nohou v Budapešti stojící. Dříve brigádně jako průvodkyně v podzemních chodbách v Týně nad Vltavou pracující, dnes již jen na tu dobu vzpomínající. Zároveň turistiku milující a tedy velmi často někde cestující a tedy na e-maily se zpožděním odpovídající.

448865@mail.muni.cz

Bc. Barbora Fukárková

Jsem cvičící tohoto kurzu a zároveň studentka magisterského oboru Informační studia a knihovnictví. Vzdělávání se částečně věnuji také jako členka Kyberbezpečnostního týmu Masarykovy univerzity, kde usilujeme o navýšení povědomí uživatelů sítě MUNI o hrozbách v zákoutí internetů. Možná mě někteří z vás budou znát také jako pomocnou vědeckou sílu KISKu nebo asistentku v předmětu Blok expertů. Ráda se mimo vzdělávání pracovně věnuji PR. Ve volném čase tu a tam fotografuji, pracuji v keramické dílně a hraji hry (počítačové i deskové).

LinkedIn, fukarkova@ics.muni.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info