Lidé

Kdo vede kurz a bude vás provázet semestrem? 

RNDr. Michal Černý, Ph.D.

Deset let působí na Katedře informačních studií a knihovnictví, externě vyučuje na fakultě Pedagogické a Ekonomicko-správní. Vystudoval učitelství fyziky a informatiky pro střední školy, doktorát získal ze sociální pedagogiky s disertací zaměřenou na vztah filosofie výchovy a filosofie informace. Je grantem kurzu, autorem textů, koncepce, úkolů i struktury. Jako výzkumník se zaměřuje na informační gramotnost, digitální kompetence a filosofii informace. Je autorem desítek vědeckých studí a monografií na témata související s edTechem. V současné době se podílí na výzkumu kolaborativní imersivní virtuální reality pro učení, tvorbě online kurzů a nelineárních multimediálních interaktivních příběhů.

WebTwitter, cernymichal@mail.muni.cz

Bc. Dominika Šolcová
Působí v rámci kurzu na pozici online tutora, kde především zajišťuje informátorskou roli, tzn. obstarává veškerou komunikaci se studenty, kontroluje plnění studentských povinností, informuje o organizačních aspektech kurzu a nastavuje jeho administrativní chod. Na Katedře informačních studií a knihovnictví působí jako výzkumný pracovník v oblasti bezpečnosti distančních forem výuky. Současně na KISKu studuje poslední ročník navazujícího magisterského studia. Do budoucna by se ráda nadále věnovala problematice distančního vzdělávání, jeho procesech zabezpečení a edukační rovině.

Bc. Michaela Velebová

V rámci kurzu působí jako online tutorka. Řeší organizační záležitosti kurzu, kontroluje plnění povinností, a především se stará o to, aby se studenti v kurzu cítili dobře a byli vždy včas informovaní. Aktuálně je na KISKu v posledním ročníku navazujícího magisterského studia, ve kterém se od samého začátku zaměřuje na edtechové předměty. Zajímá ji implementace moderních technologií do vzdělávání. Momentálně se v rámci své diplomové práce věnuje využití chatbotů pro rozvoj informační gramotnosti.

489052@mail.muni.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info