Obrázky a fotografie 

Mezi další nástroje, které potřebujeme ovládnout pro tvorbu pěkných kurzů, jsou nástroje pro tvorbu obrázků a získávání/pořizování fotografií. Cest je zde mnoho - nabízíme základ základů, na kterém se dá dále stavět. V každém případě je potřeba orientovat se ve fotobankách a jejich licencích. Bez ilustračních obrázků se obejdme málokdy. Pokud si s fotobankou nevystačíme - protože v ní třeba nenajdeme fotky kolegů :o) - nebo se nám přestane zamlouvat jejich uniformita, můžeme sáhnout po vlastním fotoaparátu a pustit se do díla.

Fotky, ať už jakéhokoliv původu, budeme možná chtít zakomponovat do něčeho většího - plakátu, infografiky, banneru na sociální sítě. Pak můžeme sáhnout po grafickém editoru, na začátku třeba editoru pro "negrafiky" jako je Canva. Ta nám šablonami pomáhá s typografií, která je pro přehlednost a srozumitelnost informací významná. 

Vyzkoušejte si

  • Vyberte si téma (skutečného nebo reálného) modulu kurzu a vyberte k němu ve fotobance s vhodnou licencí alespoň 3 fotografie. Hledejte ilustrační fotografie, nikoliv fotografie přesně zachycující daný problém.
  • Vyberte si téma (skutečného nebo reálného) modulu kurzu, vyfoťte vlastní fotku a upravte ji.
  • Vyberte si téma (skutečného nebo reálného) modulu kurzu a vytvořte k němu libovolný obrázek v Canva. Vyberte si adekvátní šablonu (poster, banner, infografika, ...).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info