V otázce věkového omezení sice nepanuje obecná shoda, výrobci zařízení na virtuální realitu ale zpravidla doporučují aktivní používání od dvanácti nebo třinácti let. Mnoho knihoven virtuální realitu nabízí v rámci dětského oddělení, přístup dětí k virtuální realitě je ale relativně problematický. Jednak je to nedostatečným výzkumem, který se typicky soustředí na dospělé uživatele, důležité je uvědomit si i to, že pro děti může být náročnější udržet si od virtuální reality kritický odstup. Demonstruje to studie ze Stanfordské univerzity, která sledovala, jak si děti vytváří falešné vzpomínky navázané na zážitky, které absolvovaly ve virtuální realitě (například plavání s velrybami).
Pokud se rozhodnete nabízet virtuální realitu i dětem, je třeba dbát zvýšené pozornosti, dodržovat časové limity a kontrolovat obsah, ke kterému děti přistupují – nevhodné jsou například hororové aplikace.
Na závěr je třeba zmínit také možná zdravotní omezení. Virtuální realita není vhodná pro epileptiky, pacienty s duševními onemocněními, srdečními problémy, s některými očními vadami, virtuální realita se také nedoporučuje těhotným ženám.