Design informačních služeb v bakalářském studiu

Studium

Bakalářská profilace Design informačních služeb seznamuje studenta s procesem designu služeb nebo produktů, s jeho principy, metodologií a metodami. Připravuje jej na plnohodnotnou participaci v designovém procesu. V nabídce kurzů převažují nad teorií praktické možnosti nabytí zkušeností v oblasti designu (Interakce člověk-počítač, Service design workshop, Sociální inovace v knihovnách a další), v jejichž rámci má student možnost setkat se s odborníky v oblasti designu uživatelské zkušenosti (UX), služeb nebo produktů. Důležitou vrstvou kurikula je snaha uchopovat design kriticky a posilovat etický přístup a odpovědnost role designéra (Design v souvislostech). Student se může zapojit do aktuálních projektů, souvisejících s profilací (Sociální inovace v knihovnách) a tuto zkušenost využít v terénním projektu nebo při zpracování bakalářské práce.

Absolventi

Absolventi jsou schopni

• uplatňovat principy designového procesu v různých oblastech lidské i své vlastní činnosti,
  • používat základní metody designu služeb a rozumět způsobu jejich aplikace v rámci designového procesu,
  • plnohodnotného zapojení do týmu, pracujícího designovými prostředky, a tuto práci reflektovat,
  • reflektovat navrhování služeb a produktů jako způsob řešení problémů a uživatelských potřeb.
Pro absolvování profilace je třeba splnit
  • kurz Sociální inovace v knihovnách,
  • tři další volitelné předměty z nabídky profilace,
  • obhájit bakalářksou práci na téma, související s designem služeb,
  • vytvořit digitální portfolio, které bude reflektovat designové profilování studenta, které představí u státnic.

Předměty

Garant bakalářské profilace