Seznam témat      Práce s informacemi a učení    Nástroje pro práci s informacemi a učení

Nástroje pro práci s informacemi a učení

Stanovování cílů, řízení času a úkolů

Google kalendář – Klasický online kalendář od Google, který je součástí nástrojů připojených k e-mailové schránce. Má jednoduchý přehledný design. Lze nastavit  různé kalendáře, které jsou rozlišeny barevnými štítky, a také je sdílet s přáteli.

To samé lze nastavit u jedné události. Kalendář je propojený s nástroji Úkoly a Keep. Skvělé na organizaci celého průběhu studia od testů, přes projekty po zápis schůzek s kamarády.  Kalendář je možné nainstalovat do mobilu, takže k němu máte přístup kdykoliv a kdekoliv.

Apple Kalendář – součástí každého Apple zařízení, je také kalendář, který vám pomůže se svým řízením času a plánováním. Velkou výhodou je automatická synchronizace s ostatními zařízeními. Veškeré poznámky se přetáhnou do nového zařízení hned po přihlášení. Součástí je sdílení s ostatními uživateli Apple zařízení. Můžete tedy například vytvořit rodinný kalendář a využít možnosti barevného rozlišování, nastavení upomínek a případné připojení adresy a poznámek . Jakmile vám někdo napíše datum a čas do zprávy, jedním kliknutím se vám událost zapíše do kalendáře.

Organizace, úkoly

Doodle – aplikace pro tvorbu schůzek s přáteli, spolužáky či kolegy. Příjemnou součástí nástroje je, že můžete nastavit více datumů a časů. Spolužáci následně hlasují v anketě, který čas jim nejvíce vyhovuje. Na základě toho lze vyhodnotit, kdy se sejdete.

Google Keep – Velice jednoduchý poznámkovací blok, který je součástí Google nástrojů. Nahradí lepící lístky nalepené na vašem stole. Díky Keep si rychle  zapíšete poznámku v jednoduchém formátu. Výhodou je, že je stejně jako lepítka, lze rozlišovat barevně, takže rychle najdete co potřebujete. Jednotlivé poznámky si můžete připojit ke konkrétním e-mailům, připojit uživatele a také obrázky. Součástí je také možnost nákresu.

Trello – Je aplikace, případně online na webu, pomocí které si naplánujete hladký průběh vašeho projektu. Přehledně a jednoduše si můžete organizovat práci na jedné stránce v podobě sloupečků, které představují jednotlivé fáze projektu. Nástěnku si můžete vytvořit jak soukromou tak sdílet s přáteli.
S poznámkami jde manipulovat myší a přesouvat na jiná místa. Organizace nespočívá jen ve vizuální stránce, ale ke konkrétním poznámkám si můžete nastavit datum a čas ukončení. Každou poznámku můžete barevně rozlišit.

Remember The Milk – Remember The Milk je systém na práci s úkoly, který vyhovuje také požadavkům GTD. Hledáte-li kvalitní nástroj se spoustou funkcí, dobrým mobilním klientem a možností spolupráce většího počtu lidí (např. týmový projekt, byznys), pak jste na správné adrese. Robustnost ale může být někdy velkou překážkou.

Any.do Zaujme čistým designem, snadným přesouváním úkolů i podporou více projektů. Snoubí v sobě podporu pokročilých funkcí a jednoduchého vzhledu. Jde o zajímavý nástroj pro systematické osobní nebo týmové plánování bez GTD.

Tabulky Google - Nástroj na tvoření tabulek od společnosti Google. Tabulky můžete stáhnout do zařízení nebo prohlížet online. Je možná tvorba jednoduchých i složitějších tabulek s různými vzorci. Samozřejmostí je formátování tabulek, tvorba grafů a rozdělení na více listů. Výhodou je propojení
s nástrojem Formuláře.

Forest – Pokud máte problém se soustředěním se na učení, případně na návštěvě u babičky více věnujete pozornost vašemu online životu, je aplikace Forest jedním ze skvělých řešení. Na tomto časovači si nastavíte jak dlouho se potřebujete věnovat jiné činnosti než mobilnímu telefonu. Jakmile se spustí časovač z aplikace nelze odejít a nepustí vás na jiné aplikace. Motivací je originální zpracování, kdy při času stráveném mimo, vám roste strom a časem i celý les. Celá aplikace je tedy hra s časem.  Součástí jsou vytvořené statistiky vaší práce a rozdělení a pojmenování prací. A navíc po nasbírání určitého počtu bodů za stromy, lze poslat posbírané peníze na reálné zasazení stromu.

Toggl – Časovač práce. Jednoduché stopky, které měří čas strávený na projektu. Je přehledný a lze pracovat jak sám tak v týmu a tím můžete kontrolovat kolik který člen strávil času nad projektem. Pokud jste při své práci zapomněli Toggl zapnout, není problém některý čas doplnit. Součástí jsou i přehledné statistiky. K dispozici je jak online verze tak aplikace přímo do mobilu.

Time-tracking, organizace

Eggtimer – Nabízí minimalistické řešení. Na obrazovce se odpočítává čas od 25 minut, což je jediná zobrazovaná informace. Ve službě není možné nic nastavit, ale na druhou stranu ničím neruší.

Moosti – Nabízí základní možnosti konfigurace času (práce je mezi 10–60 minutami, krátká přestávka mezi 3–5 a dlouhá mezi 10–30 minutami). Podporuje notifikace a možnost nastavit si barevnost prostředí.

TomatoTimer TT je užitečným nástrojem, který je někde na půli cesty mezi minimalismem a funkčností. Systém podporuje notifikace, možnost volby jak dlouhé, tak krátké pauzy i pracovního programu. Podporovány jsou klávesové zkratky, možnost výběru notifikačního alarmu i jeho hlasitosti.

Fabulous – Je motivační aplikace, která vám pomůže s novým životním stylem. Aplikace vás nenásilným způsobem přivede pomocí jednoduchých úkolů k lepší životosprávě, která vám může pomoci třeba
s koncentrací na učení. První lekce je zdarma, dále 1120 Kč ročně. I první lekce vás naučí mnoho za cca měsíc.

Návyky

Focus Keeper – Aplikace, která představuje online minutku. Stopne vám čas jak dlouho se koncentrujete na 1 věci případně jak na ní dlouho pracujete. Obsahuje statistiky. Je výjimečný svou jednoduchostí
a příjemným vzhledem.

Portfolio

Digitální portfolio – chcete své práce uchovávat a třídit do ucelené podoby jako portfolio do budoucna? Jedním z řešení je e-portfolio čili digitální podoba portfolia, díky kterému si vytvoříte v online prostředí pěkný přehled své dosavadní práce a můžete je dokonce dále šířit jako volně dostupné zdroje. Mimo dokumentů můžete uchovávat i vámi vytvořená videa, audio jako podcasty a vlastně veškerou vaši tvorbu. Jednou z možností je si ho vytvářet ve vlastním počítači, v složkách nebo nástrojích jako je či na cloudovém uložišti. Pro online verzi lze využít nástroje jako Wordpress, Wix, Webnode.

Sociální sítě

Facebook – Nejpopulárnější sociální síť - díky otevřenosti lidí a popularitě facebooku, z něj lze vytáhnout plno vcelku i užitečných informací psaných lidmi, kteří se pohybují ve facebook komunitě. Výhodou jsou tématické stránky, na kterých můžete najít odkazy na jiné stránky vztahující se k problematice. Samotný facebook slouží jako fórum na recenze a doporučení. Samozřejmostí je ověření tvrzení lidí.

Twitter – mikroblogovací sociální síť, která svou jednoduchostí minimalizuje bariéry ve sdílení informací. Každý uživatel může sdílet obsah a sledovat příspěvky ostatních uživatelů. Sledujte na Twitteru zajímavé osobnosti vašeho oboru a buďte na vlně aktuálního dění.

Instagram – sociální síť primárně určená ke sdílení fotografií, krátkých videí případně příběhů viditelných na 24 hodin. Výhodou je tagovaní, které napomůže vyhledat příspěvky spjaté s vaším oborem nebo oblíbeným tématem. Instagram lze využít ke sdílení zajímavých faktů nebo výukových krátkých videí. Pro delší videa lze využít IGTV

Wordpress – jeden z nejpopulárnějších publikačních systémů založený na open source. Můžete ho využít na své e-portfolio případně blog, který si vedete v rámci své žurnalistické kariéry. Wordpress má však širší škálu využití jako třeba galerie fotografií nebo videoblogy. Wordpress je velice flexibilní co se týče vzhledu a funkčnosti díky svému pestrému výběrů pluginů.

LinkedIn – profesní sociální síť propojuje účastníky na trhu práce. Populární funkcí LinkedInu je možnost spravovat váš online životopis. Na LinkedInu však můžete také sledovat aktuality a příspěvky z vaší profesní sítě, procházet nabídky práce nebo se pro svou budoucí profesi vzdělávat prostřednictvím online kurzů.

Textový editor

Google docs – Nástroj na tvorbu textových dokumentů od společnosti Google, jde stáhnout nebo je dostupný online přímo ve webovém prohlížeči zdarma. Nabízí klasické nástroje pro úpravu textu, vkládání tabulek, grafů, obrázků. Lze jej nainstalovat také na jiná zařízení, ukládat na vlastní Google Disk a mít tak všechny dokumenty stále po ruce a pravidelně zálohovány. Podobně také nabízí Google Sheets (tvorba tabulek) nebo Google Slides (tvorba prezentací).

Office 365 – Předplatná služba od Microsoftu, která obsahuje kancelářské aplikace od Wordu přes PowerPoint a Excel až po aplikace umožňující sdílení a kolaboraci jako Microsoft Team. Zahrnuto je zde i cloudové úložiště OneDrive, kalendář nebo email Outlook. Je možné je nainstalovat do počítače, telefonu a tabletu, a mít tak veškeré dokumenty na jednom místě.

Grafika

Canva – Jednoduchý nástroj pro úpravu grafiky nejen na web. Nabízí různé formáty od klasické prezentace, přes plakáty až po úvodní fotku Timeline na Facebooku. Poskytuje zdarma nepřeberné množství návrhů, ikon, fontů a objektů. Jednoduše můžete také nahrávat vlastní fotografie. Větší část nástroje ze zdarma, ovšem některé fotografie a ikony jsou za poplatek, vícenásobné stažení a objemné formáty také. Projekty se dají sdílet s kamarády a také stahovat v různých formátech.

Pixlr – Aplikace na úpravu fotek online. Nabízí zdarma a bez registrace různé možnosti editování obrázků a fotografií od odebrání pozadí, přes korekce světla až po sdílení. Je jednoduchý pro začátečníka a dostatečně výkonný pro pokročilé.

Fotografie

Unsplash – Fotobanka, která funguje pod volnou licencí, a tak můžete stažené a zkopírované fotografie využít zdarma a přitom bez nutnosti registrace. Takto získané fotografie se vám mohou hodit třeba při tvorbě prezentací nebo u tvorby grafiky.  

Podcast

Anchor – Služba, která umožňuje tvořit a sdílet podcasty na jakémkoliv zařízení zdarma. Znamená to, že vložíte nahrávku nebo ji nahrajete přímo v aplikaci a můžete ji editovat pomocí nástrojů, které vytvoří skvělý zvuk. Úložiště je neomezené a celá platforma je zdarma.

Spotify – Hudební služba která nabízí přístup k milionům písní. Lze si nainstalovat aplikaci do různých zařízení. Nabízí free verzi zdarma ovšem s reklamami a omezeními nebo placenou verzi Premium bez reklam. Můžete si také tvořit vlastní alba a sdílet je se svými přáteli. Věnujte pozornost také podcastům, které mohou mít vzdělávací charakter.

Video

YouTube studio – nástroj pro správu vlastního YouTube kanálu, získávání statistik a přehledu
o novinkách. Lze si ho stáhnout jako aplikaci do svých zařízení nebo pracovat online ve webovém prohlížeči. Stejně jako YouTube, tak i YouTube studio je zdarma.

Myšlenkové mapy

xMind – je nástroj pro tvorbu myšlenkových map a brainstormingu. Pomáhá uspořádávat myšlenky
a nápady jednotlivců, tak skupin. Lze využít na začátku tvorby projektů a prací a zorganizujete si tak různé pohledy na věc.  

Scapple – Nástroj na tvorbu myšlenkových map. Je velmi minimalistický a zároveň jednoduchý. Umožnuje do myšlenkových map přidávat obrazové objekty nebo i vzorce. Jednoduše lze exportovat do různých formátů jako .pdf nebo .png. Lze si stáhnout 30 denní zkušební verzi zdarma. Nástroj můžete využít při tvorbě projektů a složitějších úkolů, kde máte mnoho myšlenek a potřebujete si je rychle dát do vizuální podoby.

OneNote – Jeden z produktů firmy Microsoft na tvorbu poznámek. Můžete si vytvářet celé bloky
s jednotlivými oddíly a stránkami. Lze používat online v prohlížeči, stáhnout si do počítače nebo do jiného zařízení a mít tak všechny poznámky na jednom místě. Je možné jej využít k zápisu učiva v hodinách
a následně je třeba sdílet se svými kamarády.

Poznámky

Grammarly nástroj pro opravu gramatiky v online prostředí. Je to doplněk pro Google Chrome. Velice užitečné při učení se angličtiny.

Translator Google – Bezplatná aplikace na překlad textů z angličtiny a stovky jiných jazyků. Funguje online nebo si ji můžete stáhnout jako aplikaci do ostatních zařízení. Překlad nemusíte zadávat jen
v textové podobě, ale překlad je možný i naskenováním tištěného i psaného písma, hlasem nebo psaní rukou. Využít ho můžete jako dobrého pomocníka k cizím jazykům, ale nelze se na správnost překladu 100% spolehnout.

Psaní textu

Nástrojové okénko

Pokud máte před sebou úkol psát nějaký text, bude se vám možná hodit přehled základních nástrojů, které lze pro psaní využít:

Writeapp je asi jeden z nejlepších nástrojů pro autory textů, kteří hledají pěkné prostředí na psaní. Nejspíš zcela neuspokojí autory vědeckých článků plných odkazů a referencí, ale na eseje, vyprávění
a podobné aktivity je k nezaplacení. Pro studenty je zdarma, pro ostatní za peníze, což je asi ideální kombinace. Nabízí minimalistické rozhraní a velice zajímavé funkce, jako je měření toho, jak rychle a kdy píšete, ukládání do cloudu atp.

GingkoApp  nabízí zcela jiný koncept práce s textem, než na jaký jsme běžně zvyklí. Jednotlivé části textu se umísťují do sloupců jako různě velké kartičky. Sloupec může být kapitola v práci či knize, tematický celek, cokoli. A jednotlivé „lístečky” její části. S nimi lze samozřejmě libovolně manipulovat, takže psaní nemusí mít vůbec lineární charakter, ale je spíše kurátorskou činností, kdy si můžeme pěkně nachystat to důležité, co chceme říci, a dále kolem toho celý text vystavět. Dokumenty lze snadno sdílet mezi více uživateli, exportovat, pracovat s nimi offline. Celá aplikace je bezplatná, jestliže nepotřebujeme více než 100 sloupců měsíčně. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet pro zážitek nelineárního psaní.

Word je určitě nejznámější nástroj pro psaní. Zajímavé je, že ho málo kdy umíme dobře používat. Pro psaní seminárních prací se určitě hodí práce se styly, správa pramenů a citací, automaticky generované obsahy, ale i třeba režim čtení na celé obrazovce během psaní. Systém od Microsoftu umožňuje dokumenty ukládat do cloudu (Office 365), což se hodí při práci z více míst na jednom dokumentu. Ale pro kolaborativní psaní ho rozhodně nedoporučujeme.

Google Docs jsou výborné v tom, že nemají žádné přebytečné funkce a umí skvělé týmové psaní. Pokud na jednom dokumentu má pracovat třeba tým čtyř nebo deseti lidí, kteří jej editují současně, nic lepšího nenajdete. Slabinou je práce s poznámkovým aparátem nebo ne vždy dobrý export do DOCX. Pozor – hodně se liší verze v GSuite a verze navázaná na běžný Google účet.

CalmlyWriter je minimalistický textový editor bez nutnosti registrace a zbytečných rušivých elementů. Ideálně poslouží proto, aby se v něm člověk rozepsal a při této činnosti ho nic nerušilo. Je online, takže ho lze využít odkudkoliv. Při psaní není třeba text nijak formátovat, ale pokud chcete, tak po označení textu se zobrazí malé menu s výběrem základních funkcí. K dispozici je ještě jedno menu, které se zobrazí po kliknutí na symbol aplikace. V něm lze nastavit vzhled a chování editoru, ale také sledovat, jak dlouho text píšete a kolik máte napsaných znaků, tedy důležité parametry pro případný trénink.

Write je součástí kancelářského balíku LibreOffice, který se snaží konkurovat MS Office. Výhodou je otevřenost, bezplatnost, transparentní vývoj a spousta funkcí. Navíc funguje na většině myslitelných operačních systémů. Nevýhodou je občasná těžkopádnost a především grafické rozhraní nebo malá podpora cloudu.

FocusWriter  je open source minimalistický textový editor, který je možné si buď nainstalovat na počítač, nebo využívat jeho portable verzi. Nabízí základní statistiky psaní, plnění denních cílů, možnost nastavení vzhledu či kontrolu pravopisu. Zatímco předchozí nástroje fungovaly ve webovém prohlížeči, což může být rušivé, FocusWriter je běžným instalovaným nástrojem.

Writeordie3 je online nástroj na trénink psaní – můžete si v něm nastavit cíle (počet slov za minutu, celkový počet slov), hudbu na pozadí a pak se pustit do psaní – vše je minimalistické a jasné. Musíte psát, nebo zemřít. Nic mezi tím. Aplikace slouží k tréninku rychlého psaní.

Angličtina

Grammarly je aplikace, která vám nabízí korekci psaného textu a to jak gramatiku, tak stylistiku. Obzvláště báječné je to, že kromě korekce Grammarly také popisuje v čem je chyba. V praxi to znamená, že si Grammarly nainstalujete do prohlížeče a když si píšete s kamarády v chatu nebo blogujete v angličtině, Grammarly vám text opravuje a vysvětluje jak se příště chybám vyvarovat.

Zpěv

Vanido je mobilní aplikace, která vám pomáhá se zpěvem. Po prvním spuštění aplikace Vanido změří váš hlasový rozsah a to jednoduše díky využití vašeho mikrofonu a váš zpěv zkrátka porovná jako ladička tóny kytary. Podle toho jak na tom jste vám aplikace vygeneruje cvičení. Jedno cvičení trvá cca 15 minut/den. Pokud zazpíváte, sbíráte body a otvírají se vám další kola a taky zpívání vaší oblíbené skladby na Spotify.

Testování

Anki a Quizlet jsou aplikace na tz. flashcards - kartičky, které na jedné straně obsahují otázku a na druhé odpověď, kterou se chcete naučit. Flashcards jsou skvělé pro memorování faktů. Skvělým příkladem využití  flashcards aplikací je učení slovíček, definic nebo letopočtů. Obě aplikace se nám snaží předkládat kartičky v takovém pořadí, aby bylo naše učení efektivní. Aplikace Anki je oproti Quizletu poskytována kompletně zdarma na úkor uživatelské přívětivosti a některých funkcí.

Vyhledávač

WolframAlpha je vyhledávač, který se na dotazy v přirozeném jazyce snaží vracet jednoduchou a jasnou odpověď. Mimo jiné obsahuje také jádro pro vyhodnocování matematických vzorců a rovnic. K zadané rovnici nám neposkytne pouze její řešení, ale dovede také vypsat optimální postup, jak se k řešení můžeme dopracovat sami. Mimo to nám k rovnici často ukáže různé užitečné pohledy např. pomocí grafů. Podívejte se na příklady využití wolframalpha v matematice.

Matematika

Symbolab je služba s řadou nástrojů vhodných pro učení matematiky. Jedním z těchto nástrojů je kalkulátor, který umí zobrazit postup řešení vzorců a rovnic. V této funkci je Symbolab skvělou bezplatnou alternativou vyhledávače WolframAlpha uvedeného výše. Za zmínku stojí také možnost procvičování matematických úloh,  grafický kalkulátor nebo pečlivě vytvořené „cheatsheets“ s užitečnými vzorci, které jsou v matematice často potřeba pro získání správné fluence.

Platformy pro učení

Khanova škola či Khan Academy je platforma s kurzy hlavně pro školáky a středoškoláky. Najdete zde kurzy matematiky, geometrie, astronomie, informatiky a mnoho dalších. Základem je v kurzu vždy video, v rámci které vám někdo vysvětlí látku a píše u toho na virtuální tabuli, abyste si to lépe zapamatovali. K tomu jsou pak nachystané kvízové otázky, abyste si ověřili, co jste se naučili.

Class Central je databáze takzvaných MOOC kurzů. To jsou kurzy, které vytvářejí univerzity po celém světě, aby u nich mohl na dálku a zdarma studovat někdo třeba na druhém konci zeměkoule. Můžete si tedy klidně vybrat kurz z Harvardu, Stanfordu či Oxfordu. Class central sdružuje dílčí platformy kurzů, mezi které patří Coursera, EdX, FutureLearn a mnoho dalších. Aktuálně jsou již kurzů statisíce. Většina jich je v angličtině, ale často s titulkama.

Codecademy je platforma, na které se můžete naučit spoustu IT dovedností od těch základních z hodiny informatiky, po ty složité pro programátory ve firmách. V čem je to zajímavé? Pokud se budete chtít naučit například základy html, zapíšete si v Codecademy tento kurz. Celý kurz je interaktivní a největší přidanou hodnotou je to, že dostáváte na své úkoly ihned automatickou zpětnou vazbu od počítače. Rychle tak opravíte své chyby a směle postupujete v pokroku.

YouTube je jedna z největších platforem pro sdílení videoobsahu. Při učení můžete využít možnost vyhledání videa na potřebné téma – často se totiž vyplatí zažít si studijní látku více způsoby nebo ji slyšet z úst různých osob. Zdánlivě nudná látka vás může v podání tvůrců vzdělávacích videí uchvátit. Často se vyplatí hledat videa, která vám pomohou s motivací a rozhledem nad danou látkou. Stejně důležité je však vyhledávat obsah, který neklouže pouze po povrchu, ale jde v problematice více do hloubky.

Například při učení matematiky vám videa tvůrců numberphile nebo 3Blue1Brown mohou pomoci
s motivací a rozšířením obzorů. Pro hlubší porozumnění látce bude vhodný důkladnější a náročnější výklad, se kterým mohou pomoci videokanály Profesora Leonarda (anglicky), Marka Valáška (česky) nebo Isibalo (česky). Podobné tvůrce a vzdělávací videa jistě sami naleznete i pro ostatní předměty či obory.

Sociální sítě

Reddit je sociální síť fungující na principu komunit. Každá komunita má vlastní „subreddit“, tedy místo, kde se diskutuje na vybrané téma. Mezi populární komunity pro učení patří Studying, Language Learning, Learn Math nebo Learn Programming. Každá komunita má svá pravidla komunikace
a většinou také seznam zdrojů a nástrojů, které vám mohou v učení pomoci. V těchto komunitách nemusíte vždy žádat o radu při učení pouze vy, ale můžete také aktivně pomoci ostatním.

Facebook, největší sociální síť současnosti, umožňuje uživatelům zakládat skupiny. Ty mohou být veřejné nebo soukromé a mohou vznikat s různými cíly. Oblíbené využití skupin pro učení jsou třídní skupiny, které propojují spolužáky ve třídě. Spolužáky však nemusíme hledat pouze ve škole – mohou nám pomoci „study groups“ se zaměřením na různá témata a obory. Dobrými příklady takových skupin mohou být English learning group, Angličtina pro školáky, Němčina pro čechy a slováky pro učení jazyků, nebo Matematika rady a tipy, Learning basic concepts in chemistry, Eletrical and Electrionic technology learning groups pro přírodní a technické vědy.

Pinterest - sociální síť, která je primárně určená k sdílení obrázků. Pinterest je tvořený lidmi a mimo obyčejných obrázků lze najít i návody a tipy na učení, organizaci dokumentů, jak se učit jazyky, pěkné přehledné tabulky a infografiky. Pinty jsou také proklikávací odkazy na konkrétní stránky s celými články. Součástí jsou i videa. Lze samozřejmě tvořit vlastní nástěnku s pinty a tvoření alb s oblíbenými obrázky.

Vimeo - síť určená ke sdílení audiovizuálních projektů. Vimeo je mnohem náročnější na uživatele
a tvůrce, zaměřuje se zejména na uměleckou tvorbu. Součástí je i škola, která nám pomůže vimeo správně používat, nejde ale pouze o vimeo, ale celkově o to, jak třeba stříhat videa nebo vytvářet krátké gify. Vimeo můžete využívat pro seberozvoj i pro vylepšení vašeho portfolia.

 


Autor
Mgr. Hana Tulinská, odborná pracovnice KISK