Zkuste to

Úkol

Celé téma se točilo okolo myšlenkových map, takže i praktické vyzkoušení si bude z nich. Zkuste vytvořit dvě myšlenkové mapy:

  • Myšlenková mapa jako výpisek z četby – přečtěte si odborný článek / knihu / skripta a vytvořte z nich myšlenkovou mapu, která bude téma reflektovat a popisovat. Zvolte si jinou, specifickou barvu (napište pak kterou), kterou děláte větve a poznámky, které jdou za rámec původního textu, tedy ukazují, jak o tématu dále přemýšlíte nebo ho propojujete s dalšími zdroji.
  • Myšlenková mapa jako hledání tématu – zkuste si vytvořit myšlenkovou mapu, kterou si budete definovat téma své vzdělávací lekce v knihovně, odborné přednášky či jiného projektu, který ve svém zaměstnání připravujete.

Jednu z map (sami si zvolte, kterou) vytvořte na počítači či tabletu v nějaké aplikaci (iMindmap, MindJet, MindMaster nebo i bezplatné Coggle, FreeMind či XMind), druhou nakreslete rukou. Mapy doplňte komentářem, kterým první a druhou mapu od sebe rozlišíte (např.: „Téma mé seminární práce jsou kvantové přechody v hyperjemné struktuře vybraných plynů“ a četl jsem knihu „Já a Ty od Martina Bubera“).

Zkuste kratičce napsat, která mapa se vám dělala lépe a proč.

Kvíz

Abyste si ověřili, zda jste četli pečlivě, máme pro vás nachystaný krátký kvíz. 

Přístup do kvízu naleznete v Classroom.