KISKed: EdTech

Objevujeme a ukazujeme nové cesty, jak využívat digitální technologie pro efektivní učení i práci. Víme, jak tvořit didakticky funkční on-line kurzy a učební materiály. Nebojíme se virtuální reality, 3D tiskáren ani jiných technologií a aplikací.

Kurzy s e-přihláškou Chci zpět

Proč vás to bude zajímat

Digitální technologie se staly nedílnou součástí vzdělávání. Umožňují studentům i učitelům dosahovat lepších výsledků. Díky technologiím mohou studenti objevovat nové způsoby učení, jako jsou například virtuální a rozšířená realita, které jim umožňují prožívat realistické situace bez nutnosti fyzické přítomnosti. Jednou z hlavních výhod digitálních technologií ve vzdělávání je zvýšení přístupnosti vzdělávacích materiálů pro studenty a učitele. Cloudové technologie umožňují přístup ke vzdělávacím materiálům, testům a dalším informacím na jakémkoliv zařízení s připojením k internetu, což znamená, že učení se stává flexibilnějším a dostupnějším.

Chci číst dál

Další výhodou digitálních technologií ve vzdělávání je zvýšení interaktivity a zábavnosti učení. Nové technologie, jako jsou třeba umělá inteligence, chatboti a další, umožňují učitelům a studentům vytvářet, zobrazovat a sdílet obsah, což poskytuje možnost zapojit do učení a řídit výuku participativně.

Využívání digitálních technologií ve vzdělávání přináší výhody také pro učitele. Technologie jim umožňují šetřit čas a energii, kterou by jinak vynaložili na plánování a organizaci výuky. I proto se mohou učitelé více soustředit na online podporu a zpětnou vazbu studentům, což může mít pozitivní vliv na jejich motivaci. Výrazně se také rozvíjí personalizované učení, kdy technologie umožňují studentům učit se ve vlastním tempu a na základě svých individuálních talentů a potřeb.

Garant obsahu

RNDr. Michal Černý, Ph.D.

Napsat e-mail

Medailonek garanta

Michal působí více než deset let na Katedře informačních studií a knihovnictví na FF MU. Odborně se věnuje vztahu technologické transformace společnosti a vzdělávání a na to navázaným tématům – filosofii informace, digitálním kompetencím nebo informační gramotnosti. Je autorem více než dvaceti odborných knih, učebnic pro učitele i studenty.

Kurzy s e-přihláškou

Založit e-přihlášku zvládnete za 3 minuty a můžete díky ní získat univerzitní osvědčení

Placené kurzy

Nabídku připravujeme

Po projednání a dohodě umíme připravit a zrealizovat i placené kurzy na míru pro váš tým nebo zaměstnance. V případě zájmu kontaktujte garanta obsahu KISKed: EdTech.

Napsat e-mail

Kurzy bez e-přihlášky

Otevřený obsah určený pro samostudium bez nároku na osvědčení

Placené kurzy

Nabídku připravujeme

Po projednání a dohodě umíme připravit a zrealizovat i placené kurzy na míru pro váš tým nebo zaměstnance. V případě zájmu kontaktujte garanta obsahu KISKed: EdTech.

Napsat e-mail

Hledáte něco jiného?

Prozkoumejte i další kategorie kurzů KISKed:

Design

Nasloucháme uživatelům. Navrhujeme zlepšení. Vytváříme společná řešení. Design služeb představujeme jako nástroj pro řešení problémů uživatelů a zvyšování spokojenosti zákazníků. Věříme ve vzájemné porozumění a spolupráci.

To mě zajímá

Data

Pomáháme lidem lépe chápat záludnosti světa dat a získat účinnou imunitu proti manipulacím. Učíme data vyhledávat, sbírat, analyzovat, objevovat v nich souvislosti, proměňovat je na informace a informace ve znalosti.

To mě zajímá

Kultura & kreativita

Pojďme zkoumat barvitá témata jako otevřené dílny v knihovnách, principy komunitního kurátorství, dopady umělé inteligence na svět práce a lidské kreativity, budoucnost (ne)práce nebo další výzvy, které budou učícím (se) knihovníkům stále bližší.

To mě zajímá

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info