KISKed: Design

Nasloucháme uživatelům. Navrhujeme zlepšení. Vytváříme společná řešení. Design služeb představujeme jako nástroj pro řešení problémů uživatelů a zvyšování spokojenosti zákazníků. Věříme ve vzájemné porozumění a spolupráci.

Kurzy s e-přihláškou Chci zpět

Proč vás to bude zajímat

Design thinking je soubor postupů, který pomáhá organizacím a podnikům tvořit inovace a navrhovat řešení problémů z pohledu lidí, uživatelů rozmanitých služeb a produktů. Stává se stále více populárním v oblasti byznysu i státní správy. Státní správa často čelí složitým problémům, které vyžadují komplexní řešení založená na uživatelských potřebách. Design thinking umožňuje všem úředníkům a zaměstnancům státní sféry přemýšlet mimo tradiční rámce a hledat nové postupy nebo příležitosti. V byznysu může design thinking pomoci při vývoji nových produktů nebo služeb, které budou co nejvíce odpovídat požadavkům zákazníků, za které budou ochotni zaplatit. Využít design thinking je možné v jakékoliv profesi. Stejně tak je užitečný i pro místní komunity nebo přímo jednotlivce.

Chci číst dál

Lokální komunity se často potýkají s různými problémy, které mohou zahrnovat nedostatek veřejných služeb, nedostatečnou komunikaci s místními úřady, nebo špatně navržená veřejná prostranství. Design thinking může pomoci při řešení těchto problémů a vytvořit lepší zážitek pro obyvatele komunity. Jednotlivcům může design thinking pomoci v osobním životě při řešení osobních problémů nebo při vytváření nových nápadů a projektů. Například při plánování kariéry nebo hledání nových možností může design thinking pomoci při identifikaci skutečných potřeb a vytvoření strategie, která bude co nejvíce odpovídat osobním potřebám a cílům. Design thinking také podporuje kreativitu a inovativní myšlení, což může být užitečné pro jednotlivce při hledání nových nápadů a projektů, ať už v oblasti osobního zájmu nebo podnikání.

Garant obsahu

PhDr. Laďka Zbiejczuk Suchá, Ph.D.

Napsat e-mail

Medailonek garanta

Bude doplněno

Kurzy s e-přihláškou

Založit e-přihlášku zvládnete za 3 minuty a můžete díky ní získat univerzitní osvědčení

Placené kurzy

Nabídku připravujeme

Po projednání a dohodě umíme připravit a zrealizovat i placené kurzy na míru pro váš tým nebo zaměstnance. V případě zájmu kontaktujte garanta obsahu KISKed: Design.

Napsat e-mail

Kurzy bez e-přihlášky

Otevřený obsah určený pro samostudium bez nároku na osvědčení

Hledáte něco jiného?

Prozkoumejte i další kategorie kurzů KISKed:

Data

Pomáháme lidem lépe chápat záludnosti světa dat a získat účinnou imunitu proti manipulacím. Učíme data vyhledávat, sbírat, analyzovat, objevovat v nich souvislosti, proměňovat je na informace a informace ve znalosti.

To mě zajímá

EdTech

Objevujeme a ukazujeme nové cesty, jak využívat digitální technologie pro efektivní učení i práci. Víme, jak tvořit didakticky funkční on-line kurzy a učební materiály. Nebojíme se virtuální reality, 3D tiskáren ani jiných technologií a aplikací.

To mě zajímá

Kultura & kreativita

Pojďme zkoumat barvitá témata jako otevřené dílny v knihovnách, principy komunitního kurátorství, dopady umělé inteligence na svět práce a lidské kreativity, budoucnost (ne)práce nebo další výzvy, které budou učícím (se) knihovníkům stále bližší.

To mě zajímá

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info