Metody kritického myšlení v online prostředí

Mgr. Monika Martonová Mgr. Kristýna Kalmárová

Tento kurz přispívá k rozvoji schopnosti kriticky přemýšlet nad problémy, analyzovat je, hodnotit zdroje a rozeznat validní argument od argumentačního faulu či manipulace. Metody kritického myšlení pomáhají vyvarovat se unáhleným soudům, bezmyšlenkovitému přejímání cizích názorů a práci s nevhodnými informačními zdroji či dezinformacemi, které dnes zdaleka nemají jen textovou podobu. Kromě představení několika praktických metod, které si v kurzu vyzkoušíme na vzorových tématech, si ukážeme efektivní způsoby, jak zformulovat vlastní myšlenky a názory. Cílem tohoto kurzu je zobrazit rozmanitost použití kritických metod a strategií při práci se vzdělávacími materiály a poukázat na důležitost racionality v kontextu celoživotního učení.

Kapacita kurzu je již vyčerpána.

Registrujete se nyní jako náhradník. Pokud někdo z přihlášených svou účast zruší, dáme vám určitě vědět! :)

Chci se kurzu účastnit

PRO KOHO JE KURZ OBZLÁŠTĚ VHODNÝ

Přidejte se ke kolegům, kteří řeší podobné výzvy a problémy

Připojte se k nám, pokud jste knihovníky na jakékoliv pozici, v jakémkoliv typu knihoven.

KDY SE POTKÁME ONLINE

Zapište si do diáře

středa 3. 11. 10:00-17:00

čtvrtek 4.11. 10:00-17:00

Registrovat se do kurzu Chci se připojit k online setkání

DOPORUČENÉ ZDROJE

Když vás toto téma zajímá

• KLOOSTER, David. Co je kritické myšlení. Kritické listy, 2000, 1.2.
  • PICHA, Marek. Kritické myšlení a rekonstrukce argumentu. Masarykova univerzita, 2014.
  • MCPECK, John E. Critical thinking and education. Routledge, 2016. FISHER, Alec. Critical thinking: An introduction. Cambridge university press, 2011.