Digitalizované kulturní dědictví: potenciál pro rozvoj gramotností a kompetencí (nejen) v knihovnách

Mgr. Pavlína Mazáčová, Ph.D. Mgr. Jan Vokřál

Seznámíme se s možnostmi a metodami inovativní práce s různorodým digitalizovaným fondem. Získáme kompetence kurátorsky fond využívat nejen k prezentaci kulturního dědictví, ale předně k celoživotnímu vzdělávání a rozvoji kreativity uživatelů napříč cílovými skupinami. Budeme hledat odpověď na otázku, zda lze i na klasiky české literatury nebo zdánlivě obvyklá kulturní či historická témata nahlížet perspektivou lákavou pro uživatele 21. století. Vyzkoušíme si jednoduchou aplikaci na tvorbu digitální vzdělávací kolekce, budeme společně sdílet své zkušenosti a dobrou praxi.

Kapacita kurzu je již vyčerpána.

Registrujete se nyní jako náhradník. Pokud někdo z přihlášených svou účast zruší, dáme vám určitě vědět! :)

Chci se kurzu účastnit

Zdarma

Vstup do všech kurzů je plně zdarma. Kurzy jsou podpořeny z programu VISK 2.

Kurzy probíhají zcela online. Připojte se odkudkoliv.

Bezpečné prostředí

Sdílejte s kolegy otevřeně a autenticky. Kurzy nejsou nahrávány.

Pro všechny

Kurzy jsou otevřeny knihovníkům ze všech typů knihoven. Pokročilým i začátečníkům.

PRINCIPY UPLATŇOVANÉ V INOVAČNÍCH KURZECH KISKU

Proč se kurzu účastnit

Kurz zahrnuje dvě online setkání, mezi nimi mají účastníci k dispozici e-learningovou podporu.

Vzdělávat se můžete odkudkoliv.

Zlepšíte si digitální kompetence.

Vše je zasazeno do kontextu českých knihoven.

Poznáte nové tváře: jiné kolegy, zajímavé lektory a hosty.

PRO KOHO JE KURZ OBZLÁŠTĚ VHODNÝ

Přidejte se ke kolegům, kteří řeší podobné výzvy a problémy

Kurz je určen především učícím knihovníkům, kteří v rámci informačního vzdělávání pracují se staršími žáky ZŠ a středoškoláky a zajímají je nová edukační témata rozvíjející informační a digitální kompetence žáků. Přínosný může být také pro knihovníky, kteří přemýšlejí o jiných úhlech pohledu na zpřístupnění digitalizovaného fondu uživatelům.

Můžete se však přihlásit, i když do této kategorie nespadáte. Z čistého zájmu, zvědavosti či zápalu pro věc.

KDY SE POTKÁME ONLINE

Zapište si do diáře

úterý 26. 10. 9:00-11:00 a 11:30-13:30

úterý 2. 11. 9:00-11:00 (fakultativní!)

úterý 9. 11. 9:00-11:00 a 11:30-13:30

Registrovat se do kurzu Chci se připojit k online setkání

DOPORUČENÉ ZDROJE

Když vás toto téma zajímá