Menu

Podzimní semestr 2017:
harmonogram a rozvrh semestru

Podzimní semestr 2017 · Jarní semestr 2017 · Podzimní semestr 2016 · Jarní semestr 2016 · Podzimní semestr 2015 · Jarní semestr 2015

Harmonogram semestru

Zveřejnění rozvrhu 1. 7. 2017
Registrace předmětů 3 - 31. 7. 2017
Zápis předmětů 1. 8. - 17. 9. 2017
Změny v zápisu předmětů 18. 9. - 1. 10. 2017
Výuka 18. 9. - 15. 12. 2017
Zkouškové období 2. 1. - 12. 2. 2018
Termín odevzdání projektů Bc. diplomových prací (pro státnicující na jaře 2018) prosinec 2017

Termíny výuky pro studenty kombinované formy: 

22. 9., 13. 10., 3. 11., 24. 11., 15. 12. 

Termíny pro diplomanty

Odevzdání diplomové práce (Bc. i Mgr.)

listopad 2017

Obhajoby DP a státní závěrečné zkoušky leden 2018

Rozvrh: bakalářské předměty

1. ročník — Povinné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost
Pá 9:10–10:45 Informační fondy a služby
Petr Škyřík
VIKBA02 B2.13
Pá 10:50–12:25 Informační věda 1
Michal Lorenz
VIKBA01 B2.43
Pá 12:30–14:05 Literatura v kulturním kontextu
Jiří Kudrnáč
VIKBA03 B2.13
Pá 14:10–15:45 Metody knihovnické práce
Martin Krčál
VIKBA04 U25
Pá 15:50–17:25 Transformace dat pomocí počítače
Jan Martinek
VIKBA05 Aula FAVU

2. ročník — Povinné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost

Po 17:25 - 19:05 (cvičení)

Pá 9:10 - 10:45 (přednáška)

Digitální kompetence
Michal Černý
VIKBA14

L11

U35

Pá 10:50 - 12:25 Informační systémy
Jan Matula
VIKBA18 U35

Po 15:50 - 17:25 (cvičení)

Pá 12:30 - 14:05 (přednáška)

Elektronické informační zdroje
Martin Krčál
VIKBA20

G02

U25

Pá 14:10–15:45 Metodologie pro informační studia a knihovnictví 1
Pavla Kovářová
VIKBA12 U35

3. ročník — Povinné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost
  Státní závěrečná zkouška bakalářská
Michal Lorenz
VIK_BaZ  
  Bakalářská diplomová práce
Pavlína Mazáčová
VIK_DBP  
  Referenční služby 2
Alexandra Škyříková
VIKBA15  
Pá 9:10–10:45
(22. 9., 13. 10., 3. 11., 24. 11., 15. 12.)
Seminář k bakalářské diplomové práci
Pavlína Mazáčová
VIKBA24 U32
Pá 10:50–12:25 Informační vzdělávání
Pavlína Mazáčová
VIKBA32 U32
Pá 12:30–14:05 Informační etika
Michal Lorenz
VIKBA23 U37
Pá 14:10–15:45 Selekční jazyky
Josef Schwarz
VIKBA11 U37

Povinně volitelné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost
Čt 10:50 - 12: 25
 
Informační věda: čtenářský přehled
Michal Lorenz
VIKBB63 212
Čt 9: 10 - 10:45
 
Kreativní laboratoř
Petr Škyřík
VIKBB62 212
St 17:30 - 19:05 Úvod do jazyka SQL
Tomáš Hrabal/ Jan Pospíšil
VIKBB68 L11
Út 12:30 - 14:05 Přehled české literatury. Významná díla a interpretace
Jiří Kudrnáč
VIKBB73 B2.43
  Komunitní kurátorství
Petr Škyřík
VIKBB57  
  Praxe a stáže
Martin Krčál
VIKBB34  
Výjezd 1. - 3. 10. 2017 Křižanov Adaptační kurz: Prolegomena k oboru
Petr Škyřík
VIKBB28  
  Terénní projekt
Martin Krčál
VIKBB23  
  Letní škola: Mistrovské kurzy
Jan Martinek
VIKBB44  

Čt 17:30 - 19:05
Kritická teorie a inovace: kde jsme a co s tím?
Jan Martinek
VIKBB55 212
  Výzkumný seminář
Petr Škyřík
VIKBB54  
Po 9:10–10:45 Příroda a kultura
Marek Timko
VIKBB53 U14
Po 12:30–14:05 Sémantické aspekty katalogizace
Jiří Stodola
VIKBB37 U32
Út 12: 30 - 14: 05 (26. 9.) Účast na konferencích
Pavla Kovářová
VIKBB15 U33
St 9:10–10:50 Od údivu k poznání: srovnání výzkumu přírody a společnosti
Michal Černý
VIKBB61 212
St 15:50–19:05
(25. 10., 1. 11.)
Knihovny 2020
Pavla Kovářová
VIKBB49 212
St 8:30–10:00 Dějiny knižní kultury
Jindra Pavelková/ Lucie Heilandová
VIKBB50 MZK
Čt 15:50–17:25 Blok expertů
Pavlína Mazáčová
VIKBB27 B2.13
Ne 9:10–13:10
(1. 10., 22. 10., 12. 11., 3. 12.)
Bibliopedagogika
Helena Hubatková Selucká
VIKBB56 Křižovatka

Rozvrh: magisterské předměty

1. ročník — Povinné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost
  Seminář k magisterské diplomové práci I
Pavlína Mazáčová
VIKMA09  
Pá 9:10–10:45 Informační chování
Michal Lorenz
VIKMA08 B2.24
Pá 12:30–14:05 Informační management
Jan Matula
VIKMA07 U36
Pá 14:10–15:45 Informace, komunikace, myšlení
Michal Lorenz
VIKMA13 U36
Pá 15:50–17:25 Design informačních služeb, rozhraní a interakcí
Petr Škyřík
VIKMA14 B2.43

2. ročník — Povinné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost
  Magisterská diplomová práce
Pavlína Mazáčová
VIK_DMP  
  Státní závěrečná zkouška magisterská
Michal Lorenz
VIK_MaZ  
Pá 9:10–10:45 Informační chování
Michal Lorenz
VIKMA08 B2.24

Pá 10:50–12:25 (přednáška)

Pá 6. 10., 27. 10., 8. 12. (cvičení)

Vyhledávání informací
Josef Schwarz
VIKMA06

U35

B2.33 

Pá 12:30–14:05 Informační politika
Pavla Kovářová
VIKMA10 U35
Pá 14:10–15:45
(22. 9., 13. 10., 3. 11., 24. 11., 15. 12.)
Seminář k magisterské diplomové práci II
Pavlína Mazáčová
VIKMA12 B2.43

Povinně volitelné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost

Každou lichou sobotu 9:10 - 14:05
Metodik ICT I
Michal Černý
VIKMB50 U12/L31

St 12:30 - 14:05

      14:10 - 15:45

Vzdělávací technologie
Michal Černý
VIKMB41

212

L11

  Dlouhodobá zahraniční stáž
Sabina Kubisová
VIKMB59  
Bloková výuka 8.- 10. 9. 2017  Online vzdělávání: od designu k praxi
Michal Černý
VIKMB61 212

(So 25. 10. 9:00–17:00 G22, Ne 26. 10. 9:00–17:00 G22)
Leadership
Petr Pouchlý
VIKMB34 G22
  Výzkumný seminář
Ladislava Zbiejczuk Suchá
VIKMB30  

(Po 16. 10. 9:00–12:00 212, Út 17. 10. 9:00–12:00 212, St 18. 10. 9:00–12:00 212, Čt 19. 10. 9:00–12:00 212)
Informace, technologie a lepidlo života
Andrew Lass
VIKMB06 MZK
  Praxe a stáže
Michal Černý
VIKMB22  
  Terénní projekt
Martin Krčál
VIKMB29  
každé sudé úterý 9:10–12:30 Laboratoř vzdělávacích technologií
Michal Černý
VIKMB33 212
Po 12:30–14:05 Informační gramotnost
Pavla Kovářová
VIKMB38 U28
Po 14:10–15:45 Informace ve zdravotnictví
Tomáš Pruša
VIKMB26 U12
Út 12:30–14:05 (26. 9. 2017) Účast na konferencích
Pavla Kovářová
VIKMB01 U33
Út 14:10–15:45 Digitální hry - analýza a design
Tomáš Bártek/ Zdeněk Záhora
VIKMB31 U36
St 10:50–12:25 Metodologie pro informační studia a knihovnictví 3
Pavla Kovářová
VIKMB63 212
St 15:50–17:25 Vizualizace dat
Jan Boček a spol.
VIKMB37 212
Čt 14:10–16:35
(5. 10. 14:10–16:00, 14. 12.)
Online vzdělávání: MOOC
František Dalecký
VIKMB27 212
Čt 15:50–17:25 Blok expertů
Pavlína Mazáčová
VIKMB16 B2.13
Čt 17:30–19:05 Nástroje a metody datové analytiky
Jan Mayer
VIKMB42 L11
So 9:10–16:00
(14. 10., 11. 11., 25. 11., 16. 12.)
Informační audit
Michaela Dombrovská/ Petr Očko
VIKMB43 212
každé liché úterý 17:30–19:05 Digitální marketing
Lukáš Pokorný
VIKMB64 G23