Akademie věd České republiky vyhlašuje výběrové řízení

Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., výzkumná infrastruktura Česká literární bibliografie, vyhlašuje veřejné výběrové řízení na obsazení pracovní pozice: Správce databází České literární bibliografie / systémový knihovník

Úvazek: 1,0
Pracovní poměr na dobu určitou (max. 3 roky) s možností prodloužení; nástup v červenci či srpnu 2018 nebo podle dohody.
Místo výkonu práce: Praha
Náplň práce:
- správa a vývoj databází České literární bibliografie (správa hotových řešení, vývoj vlastních řešení)
- výzkum v oblasti digital humanities související s agendou ČLB či ÚČL
- účast na výzkumných projektech výzkumné infrastruktury Česká literární bibliografie
Minimální požadavky:
- vysokoškolské vzdělání, ideálně v oboru knihovnictví, IT technologií či souvisejících, případně úplné střední vzdělání
- relevantní praxe v uvedených oborech
- orientace v problematice IT technologií – Linux, databáze (používané technologie SQL, NoSQL, XML, JSON)
- analytické myšlení
- schopnost týmové práce
Výhodou:
- základní orientace v problematice knihovnických databázových
systémů (zejména Aleph) a standardů (MARC21, RDA atp.)
- předchozí zkušenost s obdobnou pozicí; orientace v problematice opensourcových řešení, zvláště v oblasti knihovnictví; programátorské dovednosti
- základní orientace v oblasti digital humanities
Nabízíme:
- zázemí největšího pracoviště v oboru literárněvědné bohemistiky,
- práci na inovativním vědeckém záměru,
- zaměstnanecké benefity (jazykové kurzy, stravenky, pět týdnů dovolené, pružná pracovní doba, možnost homeoffice, možnost ucházet se o služební ubytování v zařízeních AV ČR).

Předpokládané mzdové rozpětí: 25 000–35 000 Kč podle praxe v oblasti
správy a vývoje databázových řešení s možností navýšení v případě účasti
na grantových projektech

Přihlášky obsahující strukturované CV a motivační dopis zašlete na e-mail literatura@ucl.cas.cz či poštou na adresu:
Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i.
sekretariát
Na Florenci 1420/3
Obálku označte „Výběrové řízení – ČLB“.
UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK: 12. 6. 2018.

Výběrové řízení proběhne dvoukolově. ÚČL AV ČR, v. v. i., si vyhrazuje právo pozvat k osobnímu pohovoru pouze vybrané kandidáty i právo žádného z kandidátů nevybrat.
Výběrová komise může na základě individuálních okolností navrhnout zaměstnání některého z uchazečů na snížený úvazek.
Odpovědí na tento inzerát či zasláním vašeho životopisu a případných dalších osobních materiálů do Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., dáváte souhlas ke zpracování a uchování vašich osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Tento souhlas platí až do jeho odvolání písemnou formou.

Kontaktní osoby:
Mgr. Petr Plecháč, Ph.D.,

vědecký tajemník ÚČL AV ČR, v. v. i.
e-mail: plechac@ucl.cas.cz; tel. 222 828 115, 222 828 148
Mgr. Vojtěch Malínek, Ph.D.,
koordinátor výzkumné infrastruktury Česká literární bibliografie
e-mail: malinek@ucl.cas.cz; tel. 222 828 132