Menu

Podzimní semestr 2015:
harmonogram a rozvrh semestru

Podzimní semestr 2017 · Jarní semestr 2017 · Podzimní semestr 2016 · Jarní semestr 2016 · Podzimní semestr 2015 · Jarní semestr 2015

Harmonogram semestru

Zveřejnění rozvrhu 1. 7. 2015
Registrace předmětů 1. 7. - 2. 8. 2015
Zápis předmětů 3. 8. - 20. 9. 2015
Změny v zápisu předmětů 21. 9. - 4. 10. 2015
Výuka 21. 9. - 18. 12. 2015
Výuka kombinovaného studia 25. září, 16. října, 6. listopadu, 27. listopadu, 18. prosince
Zápočtový týden 14.  - 18. 12. 2015
Zkouškové období 4. 1. - 14. 2. 2016
Prodloužené zkouškové období není 

Termíny výuky pro studenty kombinované formy:

  • 25. září
  • 16. října
  • 6. listopadu
  • 27. listopadu
  • 18. prosince

Termíny pro diplomanty

Odevzdání diplomové práce (Bc. i Mgr.)

30. listopadu 2015 (15.00)

Obhajoby DP a státní závěrečné zkoušky 12–13. ledna 2016 (řádný i opravný)

Rozvrh: bakalářské předměty

1. ročník — Povinné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost
Pá 9:10–10:45 Informační věda 1
Michal Lorenz
VIKBA01 M21
Pá 10:50–12:25 Metody knihovnické práce
Martin Krčál
VIKBA04 M21
Pá 12:30–14:05 Informační prameny v kulturním kontextu
Jiří Kudrnáč
VIKBA03 B2.13
Pá 14:10–15:45 Informační fondy a služby
Petr Škyřík
VIKBA02 B2.13
Pá 15:50–17:25 Transformace dat pomocí počítače
(dříve Počítačová gramotnost
)

Jan Martinek
VIKBA05 B2.13

2. ročník — Povinné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost
Pá 9:10–10:45 Elektronické informační zdroje
Martin Krčál
VIKBA20 C14
Pá 10:50–12:25 Informační systémy
Jan Matula
VIKBA18 G23
Pá 12:30–14:05 Digitální kompetence
Michal Černý
VIKBA14 B2.23
Pá 14:10–15:45 Metodologie pro informační studia
a knihovnictví 1

Ladislava Zbiejczuk Suchá
VIKBA12 C14

3. ročník — Povinné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost
každý lichý pátek 12:30–14:05 Seminář k bakalářské diplomové práci
Pavlína Mazáčová
VIKBA24 D21
Pá 10:50–12:25 Selekční jazyky
Josef Schwarz
VIKBA11 B2.13
Pá 14:10–15:45 Informační etika
Michal Lorenz
VIKBA23 C33
Pá 15:50–17:25 Řízení organizací
Markéta Bočková
VIKBA22 D21

Povinně volitelné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost
webináře 14. 10.,
4. 11., 18. 11. a 9. 12. vždy od 16:00 do 19:00
Knihovny 2020
Pavla Kovářová, Martina Krčál
VIKBB49  
  Výzkumný seminář
Ladislava Zbiejczuk Suchá
VIKBB54  
  Terénní projekt
Martin Krčál
VIKBB23  
výjezd
25.-27. 9. 2015
Adaptační kurz: Prolegomena k oboru
Petr Škyřík et al.
VIKBB28 Křižanov
2.-4. 11. 2015
vždy 9:10-12:25
Information Society, Information and Society or Information without Society?
Günther Krumpak
VIKBB60  
  Účast na konferencích
Pavla Kovářová
VIKBB15  
  Praxe a stáže
Martin Krčál
VIKBB34  

 

Přehled dějin české literatury I.
Hana Bočková, Zuzana Urválková et al.

VIKBB05  
každý sudý čtvrtek 9:10–12:25 Rozvoj IT kompetencí
Pavla Kovářová
VIKBB45 L11
každé sudé úterý 9:10–12:25 Nácvik komunikačních dovedností
Kateřina Bartošová
VIKBB36 C15
Po 7:30–9:05 Multikulturní výchova
Dana Knotová
VIKBB06 B2.13
Po 10:50–12:25 Příroda a kultura
Marek Timko
VIKBB53 C15

7. 11.: 9-14.00 hod. 28.11.: 9-14.00 hod. 12. 12.: 9-14.00 hod. 
+realizace programů

Bibliopedagogika
Helena Hubatková Selucká
VIKBB56 knihovna Na Křižovatce
Út 15:50–17:25 Kritická teorie a inovace: kde jsme a co s tím?
Jan Martinek
VIKBB55 C15
St 10:50–12:25 Od údivu k poznání: srovnání výzkumu přírody a společnosti
Michal Černý
VIKBB61 L33
Čt 8:30–10:00 Dějiny knižní kultury
Jindra Pavelková, Lucie Heilandová
VIKBB50 Moravská zemská knihovna
Čt 9:10–10:45 Kreativní laboratoř
Petr Škyřík
VIKBB62 C15
Čt 12:30–14:05 Sémantické aspekty katalogizace
Jiří Stodola
VIKBB37 B2.23
Čt 15:50–17:25 Blok expertů
Pavla Minaříková
VIKBB27 D22

So 9:30–14:30

17. 10., 31. 10., 14. 11., 28. 11. a 5.12.

Vzdělávající knihovny
Alžběta Strnadová
VIKBB64 B2.32

Rozvrh: magisterské předměty

1. ročník — Povinné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost
Pá 10:50–12:25 Informace, komunikace, myšlení
Michal Lorenz
VIKMA13 C33

Pá 12:30–14:05

+ výjezd 9.–11.10.

Aplikační seminář 1
Petr Škyřík, Ladislava Zbiejczuk Suchá
VIKMA14 J22
Pá 14:10–15:45 Informační management
Jan Matula
VIKMA07 C34

2. ročník — Povinné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost
Pá 10:50–12:25
(2. 10., 16. 10., 30. 10., 13. 11., 27. 11., 11. 12.)
Seminář k magisterské diplomové práci II
Pavlína Mazáčová
VIKMA12 D22
Pá 12:30–14:05 Informační politika
Pavla Kovářová
VIKMA10 C14
Pá 14:10–15:45 Informační vyhledávání
Josef Schwarz
VIKMA06 B2.23

Povinně volitelné předměty

Den a čas Předmět a vyučující Kód Místnost
  Praxe a stáže
Martin Krčál
VIKMB22  
  Účast na konferencích
Pavla Kovářová
VIKMB01  
blokově
28.-29. 11.
Leadership (jen pro kombinované studenty)
Petr Pouchlý
VIKMB34  
St 15:50 - 17:25
a Čt 12:30 - 14:05

 
Vzdělávací technologie
Michal Černý
VIKMB41 C15 
a B2.33
  Výzkumný seminář
Ladislava Zbiejczuk Suchá
VIKMB30  
  Terénní projekt
Martin Krčál
VIKMB29  
každý lichý čtvrtek 8:20–11:35 Sociální media - teorie a praxe
Adam Zbiejczuk
VIKMB25 U35

bloková výuka:
24. 10., 7. 11., 
28. 11., 12. 12.
vždy 10:00–14:55

Informační audit
Michaela Dombrovská, Pavla Kovářová,
Petr Očko
VIKMB43 C15
každou sudou středu 14:10–15:45 Service design
Adam Hazdra
VIKMB32 seminární učebna KISKu
Út 9:10–10:45 Databázové systémy
Tomáš Hrabal, Jan Pospíšil
VIKMB44 G02
Út 12:30–14:05 Informace ve zdravotnictví
Tomáš Pruša
VIKMB26 C15

Út 14:10–15:45
(prez. studenti) / 
blok 5. 12.
od 10:00 do 16:00
(kombi studenti)

Informační gramotnost
Pavla Kovářová, Pavlína Mazáčová,
Gabriela Šimková
VIKMB38 seminární učebna KISKu
Út 15:50–17:25 Laboratoř vzdělávacích technologií
Michal Černý, Dagmar Chytková
VIKMB33 G23
St 9:10–10:45 Digitální hry - analýza a design
Tomáš Bártek, Zdeněk Záhora
VIKMB31 C15
St 10:50–12:25 Vizualizace dat
Jan Boček, Matěj Málek, Tomáš Marek,
Jan Pospíšil
VIKMB37 C15
on-line + bloková výuka: 8. 10. a 17. 12. Online vzdělávání: MOOC
František Dalecký
VIKMB27 seminární učebna KISKu
Čt 12:30–14:05 Nástroje a metody datové analytiky
Jan Mayer
VIKMB42 L11
každý sudý čtvrtek 12:30–15:10 Strategie digitálního marketingu
Jindřich Fáborský
VIKMB45 C15
Čt 15:50–17:25 Blok expertů
Pavla Minaříková
VIKMB16 D22
So 9:10–14:05
3.10., 17. 10., 24. 10., 31. 10., 7. 11., 21.11.,
a 5. 11.
Koordinátor ICT
Michal Černý
VIKMB52 B2.33