Menu

Co o nás říkají lidé?

Lada Matyášová

studentka mgr.

„KISK není jen škola.“

KISK není jen škola, je to síť vztahů na bázi učitelů—průvodců učivem, nikoli zapšklých stařečků. A je to místo, kde si každý student najde své místo. Baví tě číst nebo psát, chceš pracovat jako IT nebo mít kočku ve vlastní obecní knihovničce či baví tě mixovat muziku a chceš dělat velkolepé párty a nebo tě baví točit videa či dělat webové stránky? To všechno a ještě další nekonečnou řadu možností můžeš dělat na KISKu. Jezdit na kole, pořádat pikniky, chodit na túry, doopravdy pracovat v knihovně, být na stáži v muzeu nebo u Googlu - stačí jen chtít a to vše jsou možnosti, které zde na tebe čekají.

KISK není jen škola, je to šance na splnění tvých snů!

Petr Kalíšek

student mgr.

„Kolem KISKu je ojedinělá komunita.“

Co do toho dáte, to se vám vrátí. Tato fráze by se dala použít na mnoho činností včetně vysokoškolského studia obecně. Na KISKu však platí dvojnásob a leckdy s netušenou přidanou hodnotou. Ať už chcete poznat trendy v oboru, máte chuť diskutovat a realizovat vlastní nápady nebo jste netrpěliví, kdy už konečně začnete zkoumat problémy informační vědy, naskytne se vám zde možnost. Abych to upřesnil, opravdu mnoho možností.

Mimo to je kolem KISKu také ojedinělá komunita, tvořená studenty, absolventy, vyučujícími a dalšími externími odborníky. Přidáte se?

Kuba Fryš

občasný knihovník a dříč v oblasti zpracování dat

„Pokud se toužíte vzdělávat, KISK vám to vrátí.“

Jdete studovat kvůli titulu a chcete ho získat s vynaložením minimálního úsilí? Rádi byste se živili čtením beletrie, utíráním prachu a řazením knížek? Nemáte rádi lidi a práci s nimi? Neumíte ani slovo anglicky? Neradi pracujete v týmu? Štítíte se nových technologií? Nechcete chodit do školy v pátek? Tak to zkuste jinde!

Pokud se ale toužíte vzdělávat a jste ochotni do toho investovat čas a energii, KISK vám to vrátí. Poznáte zajímavé a tvůrčí osobnosti, získáte nové znalosti. Zajímá vás výzkum? Nebo chcete pracovat v knihovně? Už jste slyšeli o competitive intelligence? Víte co je to HCI nebo uX? Ať se budete věnovat čemukoliv, lidé kolem vás podpoří. Cíl je důležitý, ale záleží-li vám i na cestě k němu, přidejte se k nám!

Karol Žáková

knihovnice a běžkyně milující smoothies

„Na KISKu se prolíná řada témat a každý si najde svůj směr.“

KISK Ti dá prostor k realizaci vlastní cesty, která se ti buď už formuje nebo si ji začneš formovat při studiu. KISK je dřina, ale nejsi v tom nikdy sám/a, kolem tebe je spousta fajn spolužáků a vyučujících. :) Tím, že se na KISKu prolíná řada témat, opravdu si tu každý najde svůj směr, kterým pak jde a specializuje se v něm. Je super, že se člověk dozvídá stále nové věci a na KISKu to je opravdu rychlost. :)

Pojď do toho, KISK zas tak moc nekouše.

Monča Holoubková

@MoneoC, nadšená studentka a studna plná informací :-)

„Vše si prakticky ošaháš.“

Přihlaš se k nám! Víš co chceš dělat? Baví tě knihy, čtení, sociální sítě, vzdělávání, internet a spousta dalších věcí? Tak se určitě přidej. Naučíš se spoustu nových znalostí, prakticky si vše ošaháš a od vyučujících se dozvíš nejčerstvější informace. A pokud nemáš ani páru, co v budoucnu dělat? Tak to pojď zkusit a přesvědč se sám/a, že KISK je to pravé místo pro studium a pro život ;-)

Michal Konečný

konzultant na volné noze

„Jsou nakažlivě nadšení a pohlcení svojí prací.“

Na KISKu se dá učit od lidí, kteří jsou nakažlivě nadšení a pohlcení svojí prací, od lidí, kteří se prosadili a vybudovali si dobré jméno v praxi a jsou s praxí spojení. Nedocenitelná je možnost pracovat na praktických a reálných projektech a získat vlastní zkušenosti i zpětnou vazbu.

Olga Biernátová

koordinátor marketingu v knihkupectví Neoluxor

„Praktická část oboru je úžasná: konference, výjezdní semináře, projekty.“

KISK není obor, který vás za ručičku dovede až ke knihovnímu pultíku. Naopak nabízí velmi multioborovou výuku, která vám ukáže řadu cest, po kterých je možné se profesně vydat. Internet, design služeb, marketing, knihovny, informační práce, vědecká kariéra...

Líbí se mi modernost výuky, řada možností se specializovat, skvělý kolektiv a komunita. Úžasná je i praktická část oboru, konference, výjezdní semináře, projekty. Není to škola, která vás vybaví odbornými znalostmi a pošle vás pryč. KISK je prostě dobrá volba, moderní obor, který je oproti jiným dynamicky inovovaný a dobře vedený. Jděte do toho, kdybych měla vrátit čas a vybírat si znova školu, moje volba bude na 100 % stejná.

Petra Dědičová

elektronické informační zdroje, vzdělávání (Ústřední knihovna VUT v Brně)

„Pojí věci historické s nejmodernějšími technologiemi.“

No jistě! :) Knihovnictví je skvělý obor, který v sobě pojí věci historické s nejmodernějšími technologiemi a trendy. Rozhodně to neznamená, že musíte chtít pracovat v knihovně nebo že tam skončíte. Knihovnictví dává základ pro širokou škálu pracovních příležitostí, záleží jen na vás, která z těch možností vás bude zajímat a přitahovat. A konec konců knihovna je taky skvělá.

František Dalecký

Mimoškolu.cz

„Pokud chcete něco vybudovat a změnit, KISK je pro vás.“

Pokud tušíte, že nechcete jít tradiční cestou a stát se dalším právníkem nebo ekonomem, ale chcete jít v životě svou vlastní cestou, chcete něco vybudovat a změnit, KISK je škola přesně pro vás.

Tereza Venerová

externí vyučující, UX Designer ve společnosti NetSuite

„KISK není zaměřen jednostranně.“

Protože KISK není zaměřen jednostranně. Díky tomu se nemusíte bát, že po škole nenajdete uplatnění, můžete dělat téměř cokoliv.