Think Stats: Statistika pro programátory

Think Stats: Pravděpodobnost a statistika pro programátory je učebnice pro nový typ kurzu poskytující úvod do pravděpodobnosti a statistiky. Důraz je kladen na využití statistických metod při práci s velkými soubory dat. Východiskem je výpočetní přístup: psaní programů slouží studentům jako nástroj, jak rozvíjet a testovat porozumění probírané látce.

Svoje čtenáře si kniha najde mezi studenty dalších vysokých škol, kteří se analytice, statistice nebo programování v rámci studia věnují, ale ocení ji i čtenáři, pro které je datová analytika pouze koníčkem. Mnohé zajímavé poznatky však v textu najde i pokročilý datový analytik, datový žurnalista nebo datový vědec.

Zdrojový kód českého překladu této knihu je dostupný na github.com/Thin­kStatsCs/Thin­kStatsCs. Zdrojový kód původního textu knihy je dostupný nathinkstats.com.

Kniha je ke stažení na portálu eknihy.knihovna.cz.

Stáhnout knihu

Klíčová slova: statistika, pyt­hon, programová­ní,

Vydáno: 2014

Vydavatel: Flow o.s.