GIRLS Day v Red Hat

6. ročník Girls Day, kariérního dne pro dívky, pořádá 26. dubna 2018 Gender Studies, o.p.s. v Praze, Mladé Boleslavi, Brně a Plzni. Cílem je povzbudit zájem dívek o technické obory. Girls Day připadá tradičně na poslední čtvrtek v dubnu, ve stejnou dobu probíhají akce spojené s mezinárodním Dnem dívek v ICT (Girls in ICT Day) ve 166 zemích světa.

Dívky dostanou příležitost nahlédnout do provozu firem, seznámit se se zajímavými pracovními pozicemi a lidmi z praxe a zároveň získají konkrétnější představu o tom, co práce v technických oborech obnáší. Firmy připravily speciální program, v rámci kterého umožní návštěvnicím Girls Day vyzkoušet si a naučit se něco nového a načerpat inspiraci pro svou budoucí studijní nebo pracovní kariéru.

Girls Day se uskuteční také v Brně, kde se již po několikáté účastní IT společnost Red Hat. Girls Day ve společnosti Red Hat nabízí skvělou příležitost, jak poznat tamní firemní kulturu společnosti a prohlédnout si moderní kanceláře největšího vývojového centra společnosti Red Hat na světě. V rámci bohatého programu budou mít dívky možnost se seznámit se ženami, které se rády podělí o zkušenosti, jak proniknout do oblasti IT. Dále se letošního ročníku akce zúčastní pražské firmy Vodafone, Ricardo Prague, Průmstav a SMP CZ, MSD IT, mladoboleslavská Škoda Auto, která je hlavním partnerem akce a plzeňský Konplan.

Na Girls Day se dívky mohou hlásit individuálně, stačí vyplnit jednoduchý formulář na www.girlsday.cz, i hromadně prostřednictvím škol, kdy je mohou přihlásit jejich vyučující – kontaktní email je v tomto případě girlsday@genderstudies.cz. Girls Day je otevřený všem dívkám ve věku 15-19 let, ale i studentkám vyšších odborných a vysokých škol, účast je pro všechny zdarma.

Akce, 20. duben 2018

Další aktuální akce