Drobky z KISKfóra listopad 2017

CALL TO ACTION

ZRENOVUJ BROWNFIELD
Lerchovabývalý vojenský areál na Kraví hoře chátrá už několik let. Teď je ten správný čas přiložit ruku k dílu a vybudovat něco krásného. Třeba klubovnu pro dětské spolky, kavárnu nebo přednáškový sál. Chcete se zapojit a pobořit plány developerů? Ozvěte se Lucce.

POSTAV KNIHOVNÍ FOND
Kavárna Tři ocásci podědila knížky ze zrušené knihovny v NESEhnutí a rádi by je půjčovali lidem. Dokážete navrhnout systém, jak knihy s lidskoprávní tématikou třídit, půjčovat, a tak vůbec? Využijte možnost být u zrodu malého a hezkého projektu, který lze využít třeba pro psaní bakalářky nebo jako terénní projekt. Chcete stavět?

ECIL 2017
I letos se zástupkyně (sic) KISKu účastnily evropské konference o informační gramotnosti. Jedním z hlavních témat byla informační gramotnost zaměstnanců ve firmách a organizacích.

ŠKOLSTVÍ CENZUROVÁNO
Michal Černý nově spolupracuje s Česká školní inspekce, kde se snaží napomoci s reformě škol a kurikula obecně.

KNIHOVNÍK 2028
Pavlína Mazáčová navštívila intenzivní konferenci CASLIN 2017. Kam směřuje knihovnictví? Budou tady knihovníci za 10 let? A co knihovny? Jednoznačné odpovědi nemáme, ale na průběh konference a závěrečné teze se určitě podívejte.

DOBRODINÍ

KNIHOVNICTVÍ JAKO SLUŽBA KOMUNITĚ
Lucie Karmová spolu s kolegy z CIDESu navštívili knihovnu Dokk1 a Risskov Bibliotek v Aarhusu. Knihovny tady už vůbec nejsou o půjčování knížek. Vytváří služby, sociální inovace, prostor pro realizaci, a to s naprostou samozřejmostí. Jsou to taková novodobá komunitní centra, třeba i se zahrádkou ♥︎ Však se koukněte sami.

Poslední letošní KISKfórum bude 14. prosince. Pokud chcete sdílet svůj příspěvek, nebojte se vyplnit formulář.

Akce, 27. listopad 2017

Další aktuální akce