Drobky z KISKfóra říjen 2017

Kontakty, webové adresy, shrnutí, doporučení a další radosti.

CALL TO ACTION

PRACUJ PRO ČESKOU TELEVIZI
Vyzkoušejte si práci ve velké mediální instituci – v České televizi. V rámci praxe můžete spolupracovat s Barčou Fukárkovou na tvorbě konceptu sběru dat s přesahem do sociálních sítí. Nebojte se velikosti instituce a jděte do toho – Barča vám poví víc.

ZAHLASUJ PRO KŘIŽOVATKU
Knihovna Na Křižovatce potřebuje rekonstrukci, proto se s odhodláním zapojila do projektu Dáme na vás, který podporuje nápady občanů Brna. Nyní je knihovna v druhém kole a potřebuje vaši podporu – podpisy / hlasy Brňanů. Tak neváhejte, hlasování je časově omezeno. Chcu podepsat!

INOVACE V KNIHOVNĚ
Služby Ústřední knihovny FF MU prochází díky progresivnímu vedení Markéty Bočkové řadou změn. Čtenáři / návštěvníci / studenti ocení řadu nových malých hezkých věcí:

• rekonstruovaný vchod
  • prodloužení výpůjční doby i skladu
  • studovnu časopisů
  • mobilní skříňky
  • nabíječky pro mobily
  • kávovar v kuchyňce ♥️

Hlavně studentů KISKu se týká transformace předmětu Referenční služby (1 a 2). Práce v knihovně bude více strukturovaná, a kromě referenčního pultu čeká druháky a třeťáky rešerše, díky které více poznají náplň práce referenčních knihovníků. To vše s laskavou podporou místních knihovníků a knihovnic.

Sledujte knihovnu na sítích! Neunikne vám žádná z inovativních novinek – knihovna je na Instagramu i Facebooku.

ADAPTOVANÍ
„Doufáme, že novým studentům přišel letošní adaptační kurz stejně skvělý jako nám a energie, kterou vyzařovali, jen tak nevyhasne.“ by KISK

Atmosféru z adapťáku si můžete přiblížit...

• když mrknete na fotky
  • nebo shlédnete „Všetko dobré“ – více studentských videí pak k nahlédnutí u Martiny Huječkové

Nebo se rovnou zapojte do (staro)nově vznikajících studentských aktivit:

• Čtenářský kroužek + Readaton
  • Co-learning + Cestovatelský čtverec
  • Dobročinný bazárek
  • Taneční DanceFlow + Pěvecký sbor

Více podrobností prozradí Míša Sandriel Hájková.

DOBRODINÍ
Proč příští rok neopomenou předmět Informace, technologie a lepidlo života, který vede profesor Andrew Lass? Osvojíte si metodiku Scenario workshop planning, týmovou práci a budete se zabývat knihovnickými otázkami budoucnosti. Zajímá? Na zážitky z intenzivního workshopu se obraťte na Ivu Zdráhalovou. Vojta Hamerský navštívil mezinárodní knižní festival HUMBOOK, který se zaměřuje na čtenáře Young Adult literatury. Kromě českých knižních celebrit nabídl festival i zahraniční hosty a řadu workshopů. Nejdůležitějším sdělením akce: navzdory předsudkům, mladí lidé čtou a rádi. Jak to všechno vypadalo z blízka, vám představí Vojtova prezentace.

Chcete taky někam vyjet? Zabrouzdejte v KISK kalendáři, bezpochyby vás nějaká akce zaujme.

Příště se uvidíme 16. listopadu. Opět v 6. patře nad KISKem, v 18:30. Tentokrát v rámci Týdne humanitních věd. Pokud chcete na příštím KISKfóru sdílet svůj příspěvek, nebojte se vyplnit formulář.

Akce, 8. listopad 2017

Další aktuální akce