Drobky z KISKfóra září 2017

Kontakty, webové adresy, shrnutí, doporučení a další radosti.

CALL TO ACTION

VYJEĎ NA KONFERENCI
Barča Fukárková navštívila konferenci Knihovny současnosti, kde se jí moc líbilo. Co z toho vyplývá? Jeďte taky na konferenci, určitě se vám na některé bude taky líbit. V říjnu jich je hned několik:

Nezapomeňte, že výjezd na konferenci má minimálně dvě výhody. Dozvíte se horké novinky a získáte studené kredity. Bakaláři i magistři.

ROZJEĎ VLASTNÍ KISK PROJEKT
S úctou vzpomínáme na všechny mrtvé projekty na KISKu. Je čas na projekty nové! Máte nápad? Chcete uspořádat veřejné čtení, mini konferenci, stan-up, kašpárkové divadlo, deliberativní diskuzi nebo třeba skupinový kroužek vyšívání trendy slov? Ozvěte se Radkovi. Pomůže vám váš nápad realizovat.

VYJEĎ DO OTEVŘENÉ CYKLODÍLNY
Peťa zve všechny, kdož rádi jezdí na kole, do Bike Kitchen. Každé úterý si můžete poladit své kolo, dát si něco dobrého nebo shlédnout dokument. Komunitně. Gentrifikaci navzdory.

BUĎ ČLENEM KISKFÓRA
Chceš se podílet na organizaci komunitní akce, na kterou chodí lidi? Chceš se rozvíjet v týmových, komunikačních nebo úplně jiných kompetencích? Máš chuť a čas spolupracovat na něčem hezkém? Pojď s námi organizovat KISKfórum.

Hledáme zejména lidi na správu obsahu a techniky. Ale když budeš chtít, najdeme ti i jiné činnosti, které tě budou bavit.

Přijď 25. září v 18:00 na otevřenou poradu KISKfóra do kavárny Atlas. Nebo nám rovnou napiš na kiskforum@inflow.cz.

TURBULENTNÍ EDTECH
Všechny informace o profilaci EDTECH najdete na nových webových stránkách. Můžete se přidat i do FB skupiny.

Nové stránky v pondělí také spustí Kurz práce s informacemi.

Michal Černý napsal nové knihy, které sázela Vero:

V rámci předmětu Laboratoř vzdělávacích technologií vyšla publikace Kolekce dostupných LMS prostředí, která je volně ke stažení. Stejně tak knižně publikovaná diplomovaná práce od Vítězslava Rathouze – Vybrané kapitoly z umělé inteligence ve vzdělávání.

Nové praxe, stáže a terénní projekty související s EDTECH profilací najdete na jobboxu.

DRTIVÁ DATA
KISK se potýká s vysokou mortalitou studentů – tedy s jevem, že velká část studentů nedokončí studium. Výběr z dat za posledních 10 let (2006 – 2016):

• 16 % studentů nezíská ani jeden kredit
  • 52 % studentů úspěšně dokončí studium
  • Čím déle je studium prodlužováno, tím je vyšší pravděpodobnost k jeho nedokončení.
  • Předmět Informační věda I. má nejvyšší skóre v neúspěšnosti absolvování.
  • Nejčastěji navštěvovaný předmět je Blok expertů.

VĚDA A PROJEKT A LEPIDLO
Letos je poprvé je vypsán volitelný předmět Metodologie 3 pro magisterské studenty a také bloková výuka, kterou vede profesor Andrew Lass – Informace, technologie a lepidlo života. Čas na zápis máte do 1. října.

Od června jede na KISKu projekt Sociální inovace v knihovnách. „Knihovny jsou neutrálním, bezpečným veřejným prostorem pro všechny bez rozdílu.“

POZVÁNKY

• 25. září spouští projekt TA–PE–TY výzvu pro všechny grafické designéry k tvorbě originálních autorských, jak čekáte, tapet. Kdy jindy máte možnost, aby si vaší kreativitou někdo polepil zeď? Zapojte se do soutěže.
  • 28. září zve Jindra všechny obdivovatele irského rocku na koncert Five Leaf Clover do brněnského klubu Eleven

DOBRODINÍ
Ondra Mitrík
složil báseň jako reakci na předmět Informační bezpečnost, který vyučuje Pavla Kovářová.

Jan Černý udělal opravdu hodně shybů pro charitu.

Příště se uvidíme 26. října. Kdy a kde? To se ještě uvidí!

Akce, 24. září 2017

Další aktuální akce