Array

Výběrové řízení na pracovní pozici: Designer sociálních inovací

Hledáme designera sociálních inovací do projektu, který bude pomáhat knihovnám nacházet a posilovat roli komunitních center a rozvíjet sociální inovace.

Výběrové řízení: přihlášky posílejte do 9. 5. 2017

O PROJEKTU:

V rámci výzvy č. 124 Podpora inovačního prostředí Ministerstva práce a sociálních věcí budeme od 1. června 2017 realizovat tříletý projekt Centrum sociálních inovací ve veřejných knihovnických a informačních službách (CIDES).

Projekt podporuje rozvoj sociálně inovativních projektů v knihovnách a institucích poskytujících veřejné informační služby v ČR. Cílem je podpořit zejména veřejné knihovny ve snaze nabídnout sociálně prospěšné služby v rámci obsluhované komunity. Vzniká inkubátor projektů sociálních inovací a akcelerační program, dále vzniká mezioborová platforma pro podporu sociálních inovací v informačních službách. Projekt počítá se zapojením expertů ze zahraničí i z ČR a klade velký důraz na měření dopadu a udržitelnost.

„Společně tvoříme knihovny jako nabídku služeb a informačních zdrojů a otevřeného prostoru pro vzdělávání, kulturu a osobní rozvoj.“

– Vize českých knihoven do roku 2020

Pojďte nám pomocI tuto vizi naplňovat

Jak budeme knihovnám pomáhat inovovat?

  • Inkubátor podpoří zavádění inovačního prostředí a inovačních procesů, například designového myšlení.
  • Akcelerátor nakopne vybrané inovační projekty.
  • Rozvoj komunity a vytvoření mezinárodní mezioborové platformy pro podporu sociálních inovací v knihovnách umožní sdílení know-how a zkušeností.

Hledáme  odborníka s Akademickou ambicí

Hledáme odborníka, který metodicky zaštítí aktivity projektu, bude schopen ostatní vzdělávat v oblasti designového myšlení, navrhne metodiku design sprintů pro knihovny a bude myslet na udržitelnost a multiplikaci výsledků projektu.

Očekáváme, že kandidát nebo kandidátka bude mít praktické zkušenosti s designovým myšlením, že někdy absolvoval/a designový workshop nebo design sprint, že se podrobněji orientuje alespoň v jedné části designového procesu (uživatelský výzkum, návrh, testování...).

Co očekáváme?

  • VŠ titul z informačních studií a knihovnictví, sociologie, veřejné politiky, sociální práce, ekonomie, politologie, apod. (Mgr. a vyšší);
  • orientaci na témata inovací ve veřejné správě, služeb, sociálních inovací, či participace;
  • ambici dlouhodobě rozvíjet téma sociálních inovací v knihovnách a veřejném sektoru;
  • spolehlivost, odpovědnost, pečlivost;
  • schopnost pracovat v týmu i samostatně;
  • dobrou pracovní morálku;
  • výborné komunikační schopnosti, sympatické vystupování.

Co Vás Čeká?

  • práce na projektu s pozitivními společenskými dopady;
  • autonomie a prostor pro vlastní invenci;
  • spolupráce s českými i zahraničními experty;
  • možnost prezentovat výsledky na mezinárodních konferencích;
  • ve veřejném sektoru nadprůměrné platové ohodnocení.

Co je dál dobré vědět?

  • Délka trvání projektu: 3 roky
  • Ideální nástup: 1. června 2017
  • Místo výkonu práce: Brno
  • Další kolo výběrového řízení se uskuteční 15. května
  • Pokud máte k výběrovému řízení jakékoliv otázky, ozvěte se projektové manažerce Elišce Bartošové: elusnica@gmail.com.

Jak se přihlásit?

Termín přihlášek: do 9. 5. 2017

Přihlášku podejte přes Google formulář a váš strukturovaný životopis vložte do úschovny k Sabině Kubisové - sekretářce Kabinetu informačních studií a knihovnictví.

Nabídka práce, 27. březen 2017