Menu
Array

Prosinec 2015 · newsletter KISKu

Den otevřených dveří, lyžařský výjezd SkiFlow, ceny InFlow, designové úspěchy a další zprávy: to je prosincový newsletter KISKu.

Obsah

  1. Den otevřených dveří offline i online
  2. Design všude – výstupy z kurzů, workshop Libdesign
  3. Pozvánky – SkiFlow, 1. Knihovnický ples a další
  4. KISKflow – ceny Inflow
  5. Krátce – bazárek, rekonstrukce FF a další

Den otevřených dveří offline i online

Přemýšlíte o přihlášce ke studiu na KISKu, ale potřebovali byste slyšet víc? Stavte 22. ledna se na Den otevřených dveří. Pokud nemůžete přijet, využijte jeho webinářovou variantu nebo se pak podívejte na záznamy krátkých přednášek a diskusí, které umístíme na náš Youtube kanál.

Design všude

Studenti v kurzu Adama Hazdry Service design navrhli službu, která pomůže živnostníkům s daněmihebké intro do ISu pro prváky a několik způsobů, jak zpříjemnit čekání na poštěLibdesign otevřel ve spolupráci s Pábením a městskou částí Brno střed workshop, který účastníky provede během dvou dnů všemi fázemi designového procesu: druhý den bylo vyprodáno. Probíhá uživatelské testování prototypů nového webu Fakulty, který byl představen na bilančním shromáždění akademické obce.

Pozvánky

V únoru se bude konat tradiční KiskFlow a BěžkaFlow. Sněžný muž Mihályi ještě neví, kam tentokrát lyžníky zavede, ale rezervujte si pro něj víkend 19.–21. února 2016. Taneční kreace si pilujte na třetí První knihovnický ples na konci února. Letní škola 2016 se bude konat na přelomu června a července. Přípravy na ECIL 2016 jsou v plném proudu. Můžete se začít těšit na nový rok.

KISKflow

Proběhla KISKflow párty — ani při druhém kontaktu KISKfóra s InFlow neimplodoval vesmír. Výroční ceny InFlow získali:

Krátce

Na Dobročinném bazárku se vybralo 14 970 Kč pro Domácí hospic Tabita. Díky! Budovy fakulty C a D, v nichž sídlí KISK, budou nejspíše dva roky zavřené kvůli rekonstrukci; situace je dynamická, sledujte blog o rekonstrukci. (Ještě uvidíme, kde se budeme vídat.) Rektor naší univerzity v rozhovoru pro Český rozhlas říká, že by dle něj měly bakalářské programy přesahovat rámec oboru a nutit studenty nahlédnout do způsobu uvažování jiné části univerzity. Prošel nejkrásnější zákon. Proběhly večírky edtechové a designové profilace. Prváci napsali dopis svému budoucímu já. Studenti odevzdali diplomky a méně zodpovědní zaměstnanci KISKu si konečně dodělali cesťáky. Už jste natočili soutěžní film na LibFFest? Mrkněte na nahrávky přednášek z Bloku expertů anebo si přečtěte články o koučinku, investigativní žurnalistice a tři #edtech tipy.

KISK vydal přání hezkého nového roku: PF 2016 – KISK. KISK [online]. Brno: KISK, 2015, 2015-12-21 [cit. 2015-12-23]. Dostupné z: http://kisk.phil.muni.cz/pf2016

Zapojte se

Přispějte do příštího newsletteru: aktuality a pozvánky vkládejte do webového formuláře. Příští newsletter vyjde 21. ledna 2016.

Newsletter, 21. prosinec 2015

Další newslettery

Další aktuality