Drobky z KISKfóra květen 2016

Kontakty, webové adresy, shrnutí, doporučení a další radosti.

Pozvánky

GovJam v Brně! 1. červen je nejen Den dětí, ale taky Service Design Day. Během 48 hodin budeme zlepšovat a tvořit služby či nástroje veřejné správy, a to na dosud utajené téma. Doing, not talking. Mrkněte na ofiko web nebo na twitter. A přihlašte se na goo.gl/forms/FBUpsMoEjt#GGovJam #tochces

NASIV 2016, šestý ročník národního semináře informačního vzdělávání proběhne na FF 6. – 9. června. Těšit se můžete na odborné přednášky, panelové diskuze, desítky zajímavých workshopů, exkurze a bohatý doprovodný program. Součástí NASIV je letos dvoudenní odborná sekce Výzkumy, kterou připravujeme ve spolupráci s partnery ze států Visegrádské čtyřky. Sledujte program a registrujte se zdarma na nasiv.kisk.cz.

Začít se složitou věcí může být jednoduché. Přidejte se k počítačovému kroužku, kde si to můžete vyzkoušet. Krom Facebookové skupiny očekávejte setkávání, povídání a radost.

Nabídky práce a praxe

Meopta nabízí praxi/stáž/terénní projekt v rámci semestru i mimo něj (summer internship) na rozmotání a řešení zapeklitých problémů (wicked problems) v oblastech firemní kultury, strategického IT či práce se znalostmi. Ozvěte se Vladimíru Zejdovi (vladimir.zejda@meopta.com, 733 591 708).

WebCentrum ÚVT hledá studentku/studenta pro dlouhodobou spolupráci při návrhu a testování webů pro projekty, katedry, konference či různé kampaně a nabízíme také možnost zapojení do větších webových projektů. Přečtěte si detaily a ozvěte se Pavlu Budíkovi (budik@ics.muni.cz).

Technologie na KISKu

Michal Černý představil Swivl – robotický podstavec pro nahrávání videa pomocí tabletů, telefonů a podobně. Pokud byste si chtěli tento gadget zapůjčit,  kontaktujte Michala.

Na webu KISKu vzniká seznam všech technologií, které jsou dostupné našim studentům k zapůjčení, vyzkoušení a experimentování. U každého přístroje najdete správce, který by měl jednak vědět, kde dané zařízení je, a též je schopen poskytnout základní pokyny (základní ovládání, instalace ovladačů apod.).

Akce, 23. květen 2016

Další aktuální akce