ÚVT MU hledá designera, manažera a vizionáře

Oddělení proaktivní podpory Ústavu výpočetní techniky pracuje na tom, aby se všechny jejich služby výrazně orientovaly na uživatele. A hodil by se jim schopný designer a manažer.

Do 27. března můžete posílat přihlášky na pozici vedoucího do Oddělení proaktivní podpory ÚVT MU.

Popis pozice

Hlavní náplní práce vedoucího je řízení a plánování činností Oddělení proaktivní podpory a reprezentace ÚVT při jednání s uživatelskými a partnerskými skupinami.

Zaměřením oddělení je dlouhodobá komunikace s výzkumnými partnery a uživateli služeb ÚVT, porozumění jejich potřebám v oblasti ICT, hledání příležitostí pro odbornou spolupráci, a z této činnosti vyplývající formulace požadavku na další oddělení ÚVT.

Uživatelé spadají do těchto hlavních cílových skupin:

• vědeckovýzkumné týmy na MU i mimo ni – ÚVT se účastní interdisciplinárního výzkumu, kde nese odpovědnost za jeho ICT složku
  • management a administrativa MU – ÚVT odpovídá za provoz a další rozvoj zejména ekonomických
    a personálních systémů MU
  • správci ICT na MU – ÚVT poskytuje centralizovanou podporu pro základní služby ICT (automatizované instalace software, spolehlivá datová úložiště, přístupové systémy, . . . ) a spravuje počítačovou sít MU
  • externí instituce – ÚVT poskytuje a vyvíjí služby (např. matrika studentu pro MŠMT) a je partnerem smluvního výzkumu (nap. simulace chování energetické sítě ČEZ).

Stabilní jádro oddělení tvoří 5–6 zaměstnanců, počítá se s jeho podstatným rozšířením účastí v externě financovaných projektech, především řešených ve spolupráci s uživatelskými komunitami. Předpokládanou úlohou vedoucího oddělení je i koordinace přípravy takových projektu a dlouhodobé udržování jejich portfolia v souladu s celkovou strategií ÚVT. S pozicí je spojeno velmi dobré finanční ohodnocení.

Požadavky na uchazeče:

• Ukončené vysokoškolské vzdělání magisterského stupně.
  • Zkušenost s prací s informačními technologiemi na úrovni pokročilého uživatele.
  • Předchozí zkušenost s vedením týmu nebo projektu.
  • Schopnost organizovat práci, vést a motivovat podřízené.
  • Výrazné komunikační, prezentační a analytické schopnosti.
  • Aktivní znalost anglického jazyka.
  • Ochota a schopnost průběžně získávat základní orientaci v rozličným výzkumných směrech, schopnost komunikace s odborníky.

Výhodou je zkušenost s prací ve vysokoškolském prostředí nebo prostředí výzkumných ústavu AV ČR či podnikového výzkumu (kontakt s výzkumem a výukou, resp. i administrativou a managementem příslušných organizací na různých úrovních řízení).

Pozice je k dispozici ihned, termín nástupu je možný dohodou.

Kontakty a požadavky na životopisy k nalezení zde.

Nabídka práce, 24. březen 2015

Další nabídky práce