Archivnictví - věc veřejná

Digitalizace, archivnictví, digital humanities, to jsou jen některá témata jarního projektu České archivní společnosti

V jarním semestru 2015 proběhne projekt "Archivnictví - věc veřejná" pro kohokoli se zájmem o archivnictví, digitalizaci a příbuzné obory.

Cíle projektu jsou:

1. Zprostředkování informací o digitalizaci a archivnictví laické veřejnosti skrz diskuzi.
  2. Aktivizace studentů archvinictví a příbuzných oborů.
  3. Rozvoj odborníků v daných oborech a moderních trendech.
  4. Prezentace FF MU jako instituce, která je veřejností formována a zároveň veřejnbsot formuje.

V rámci projektu proběhne konference Archival Cooperation And Community Building In the Digital Age

KDY?
27.-29. 4. 2015

KDE?
Břevnovský klášter Praha

KDO?
Organizuje asociace ICARUS a Národní archiv.

PROGRAM je k nahlédnutí zde

Další související akce (například hackathon o vývoji softwaru MOM-CA a práci s ním, účast na vzniku informační brožury a dalších podmínkách účasti na projektu) najdete detailněji popsané v informačním e-mailu dostupném zde.

Pokud se stanete členem Brněnské studentské sekce České archivní společnosti, hradí vám BSS cestu do Prahy na konferenci a zpět a tří denní jízdenku na pražskou MHD.

Své případné otázky směřujete na mail cas.brno.studenti@gmail.com.

Více info na:

Pozvánka, 16. březen 2015